Edellisen kerran olin kotipeliä katsomassa syyskaudella kun Kerho tarpoi syvällä. Silloinkin oli tunnelmaa mutta otteluita varjosti huonosti mennyt ajanjakso ja sijoitus oli viimeisten joukossa.
Tänään tuli lähdettyä hallille, ja oli kyllä hieno tunnelma läpi pelin ja peli itsessään oli erittäin hienoa katseltavaa. Joukkue ei missään vaiheessa antanut periksi ja sen kyllä aisti katsomoon asti. En ole hetkeen tuntenut niin hienoa fiilistä pelissä, kun Ravinskis jatkoajalla ratkaisi pelin, halli repesi täyteen riemuun ja jotenkin paikan päällä tuli todella yhteisöllinen olo Kerholaisuudesta ja siitä, mitä se merkitsee meille hämeenlinnalaisille. Tulee mieleen 2019 kevät, kun kaikki vaan klikkaa joukkueen pelaajien kesken, ja voitosta taistellaan viimeiseen asti. Tähän päälle katsojien hurma omien pelaajien otteista ja jatkuva kannustus läpi ottelun. Tiedolla hieno tapahtuma kaikkinensa!
Jos ja kun Kerho tällä tavalla jatkaa pelejään, niin se on ihan sama, mikä joukkue sieltä tulee vastaan, kun joukkue on osoittanut mihin se parhaimmillaan pystyy.
KERHO!