Sen verran korjataan, että 2017 jälkeenkin on voittanut, mutta ei kolmen pisteen arvoisesti.Kunkin liigaviikon parhaat hetket käsillä JYP-kannattajan näkökulmasta: pelipäivän jännittävät tunnit ennen peliä, kun toivo on taas herännyt eikä mitään ei ole vielä hävitty. Aion nauttia joka hetkestä tänään ennen klo 18.30!
Jokos JYPin some-osasto on leiponut jonkun Leatherface-meemikuvan Matikaisesta? Siinähän se illan suurin mörkö näin JYP-näkökulmasta on etukäteen ajateltuna.
Yleensä kärppäfanit tarjoavat suosikin viittaa vastustajalle vaikka johtaisivat sarjaa, mutta tänään palstalla nähdään se hämmästyttävä tilanne, että usko omiin on palautetta uskalletaan vähän uhotakin.
Muistutetaan nyt vielä täälläkin, että JYP on edellisen kerran voittanut Oulussa vuonna 2017, kaudella jolloin voitettiin CHL, eli hirveän isoin odotuksiin ei tähän(kään) iltaan sovi lähteä tällä jengillä ja valmennuksella.
Toivon lähinnä, ettei tulos ratkea heti ekassa erässä ja että peli saadaan pidettyä tasaisena ja jos vaikka maalikin saataisi aikaseksi niin avot.
Paskakin syödään jos se eteen laitetaan. Tästä on myös videomateriaalia saatavilla, että näin on. Ei siitä syömisestä, mutta lupauksesta tehdä syöminen tarvittaessa.Voi olla että JYP on Kärppien uudelle valmentajalle vain alkupala. Paskaa se pääosin on kyllä, että maistunee silti.
Hyvä kokoonpano. Dostie sivussa ja ihan ansaitusti.JYP tänään
Torgersson - Schnarr - Jormakka
Eronen - Vainio
Huovila - Lassila - Ojantakanen
Pulkkinen - Peltola
Siikanen - Perttu - Puustinen
Liikonen - Pulli
Aliranta - Mäkinen - Vidgren
Lehmus
Salminen (Vitols)
Se pitää hyväksyttää kuitenkin pimeässä aitiossa erätauolla se päätös jos molareita ruvetaan vaihtelee.Toivottavasti Pennerborn reagoi tänään nopeasti jos Salminen hörppäilee tai muuten peli on ekan viisiminuutisen jälkeen 2-0, niin aikalisää ja maalivahtia vaihtoon jos tarvetta.
Vapise Jyväskylän Pallo, täältä tulee uudestaansyntynyt Kärpät vm. 2024-2025!