Toivottavasti Pospisil nyt ei ketään tapa tuolla kaukalossa. Vähän on sellainen meininki, että ajaa kaikkea mikä liikkuu.
Jos hän on rahansa jo hassannut? Kun ei kotonakaan kulje?Onkohan Junno jättäny osarit maksamatta?
? :D Eihän tuossa ollut pienintäkään kontaktia vaan kaveri veti ihan tyylipuhtaat lipat, kertonee enemmän illan linjasta että Skalicky tuossa katsoi tuomaria että älä nyt saatana ainakaan jäähyä vihellä.
SIis eihän tuo osu päähän? Tottakai pää retkahtaa, koska fysiikan lait, ei se tarkoita että Sulak osui hänen päähänsä varsinaisesti. Mielenkiintoiseksi menee kiekko, jos aletaan mennä italialaisen jalkapallon Hollywood-tasolle.Kumpikohan on näistä oikeassa, kun Ishakovin pää retkahtaa osumasta täysin selvästi reilusti vasemmalle.
5 peliä pelikieltoa tulossa kerta kerrasta.
Luultavasti ei osu mihinkään muuhun kuin päähän.
Kyllä niitä joku kuukausi takaperin ulinasta päätellen oli jäljellä, tosin peli ei kulkenut siltikään.Jos hän on rahansa jo hassannut? Kun ei kotonakaan kulje?
Jos olet koskaan pelannut mitään pallo pelejä niin tiedät ettei siellä kentällä voi selkä suorana mennä 60min. Sulakilla ei mielestäni ollut tarkoitus taklata noin päähän vaan haki enemmän olkapää olkapää vääntöä, mutta osui päähän jolloin 5+20 on oikea tuomio. Mutta se viiden pelin pelikielto minkä Sulak tuosta saa, se ei ole oikea tuomio, mutta se nyt vaan sattuu olemaan Liigan linja näissä.Jos sä menet kiekkoa kohti vastustajan kanssa, niin kyllä sun pitää olla valmiina siihen, että äijä ottaa suhun kontaktia, eikä olla pitkän mailan kanssa pää alhaalla luottaen siihen ettei se suhun koske.
Niin mutta onko se taklaajan vastuulla siinä vaiheessa, jos kaveri pelaa tilanteen kuin salibandyn pelaaja? Eikä ole valmiina kontaktiin?Antaako se oikeuden taklata pelkästään päähän? Autan, ei anna.
Kaatuisit varmaan itekkin jos kaadettais.ps kalpa kaatuilee
Kaatuisit varmaan itekkin jos kaadettais.
Tuomareilla kädet hitsattu lonkkiin kiinni.
Ei kun pilli hitsattu tukkoon.Kaatuisit varmaan itekkin jos kaadettais.
Tuomareilla kädet hitsattu lonkkiin kiinni.
Jypin kaveri vetää ohiluistelevaa Kuuselaa päähän erän loppumisen jälkeen ja molemmille 2min jäähy. Sama oli jo aikaisemmassa painissa kun Heljankoa lyödään käsille niin siitäkin molemmille 2min.
Edelleenki Ishakov ei ole millää tavalla valmis kontaktiin. Sulak pelaa tilanteen niin oppikirjan mukaan kun vain voi. Suomessa mennään pelkästään taklaajan vastuulla ja unohdetaan taklattavan vastuu. Vastauksena sinulle myös, että olen pelannut jääkiekkoa ja olen myös vastaanottanut taklauksia, joissa en ole itse ollut valmiina kontaktiin.Jos olet koskaan pelannut mitään pallo pelejä niin tiedät ettei siellä kentällä voi selkä suorana mennä 60min. Sulakilla ei mielestäni ollut tarkoitus taklata noin päähän vaan haki enemmän olkapää olkapää vääntöä, mutta osui päähän jolloin 5+20 on oikea tuomio. Mutta se viiden pelin pelikielto minkä Sulak tuosta saa, se ei ole oikea tuomio, mutta se nyt vaan sattuu olemaan Liigan linja näissä.
Ei kai siinä muuta tullut. Siitä kuvasta näytti että olisi lyönyt. Vaikka olisi ollut pelkkä "niskalenkki" niin ei noissa jäähyt voi tasan mennä jos noin selvästi toinen aloittaa.Tuliko tuosta tilanteesta parempaa kuvaa kuin toisesta päästä kenttää maalin takaa kuvattu lyhyt pätkä? Minun pieneltä näytöltä ei ainakaan nähnyt yhtään mitään mitä oikeasti tapahtui. Aika kova väite tuo päähän vetäminen.
SaiPa prkl, tehkää niitä maaleja nyt, toivon ma.
Suomessa mennään pelkästään taklaajan vastuulla ja unohdetaan taklattavan vastuu.