2-0, mutta ei montussa tämä.Onkos kukaan Montussa katsomassa junnujen peliä? Miltä näyttää? 1-0 johdossa ainakin tällä hetkellä.
Paikalla. Ihan viihdyttävä matsi kun välillä tunnekin ajaa järjen ohi. Kuten junnuissa pitääkin. Ei ole Jokerit vakuuttanu. Osaa meidän junnutkin luistella vastustajan kumoon ja Jokereilta on täten tullut merkkausvirheitä tai eivät ole muutoin pysyneet mukana.Onkos kukaan Montussa katsomassa junnujen peliä? Miltä näyttää? 1-0 johdossa ainakin tällä hetkellä.
Onko Kerkola iskussa? Ainakin tilastojen perusteella vaikuttaa siltä, että ois nyt ollut hyvä playoffeissa, mutta pelejä en oo nähnyt niin kiinnostaa.Paikalla. Ihan viihdyttävä matsi kun välillä tunnekin ajaa järjen ohi. Kuten junnuissa pitääkin. Ei ole Jokerit vakuuttanu. Osaa meidän junnutkin luistella vastustajan kumoon ja Jokereilta on täten tullut merkkausvirheitä tai eivät ole muutoin pysyneet mukana.
Nyt 5-1, on tuo Saarelainen aika ylivoimainen tälle tasolle.
Onko Kerkola iskussa? Ainakin tilastojen perusteella vaikuttaa siltä, että ois nyt ollut hyvä playoffeissa, mutta pelejä en oo nähnyt niin kiinnostaa.
Okei niin arvelinkin ja olihan tuo valittu Helmikuun nuoreksi pelaajaksikin tuossa U20 sarjassa, mutta kiitos analyysistä.Ihan eri poika ku syksyllä. Tosi varma ja rauhallinen. Ei hötkyile ja näkee jo yläriville että on ”zonessa”. KalPa myös puolustaa kakkoskiekot hyvin ja ne harvat hyvät paikat Kerkola on torjunut varmasti.
Ainut takaisku sivuttaisliikkeestä takatolpalta. Maalivahtiin tämä ei kaadu tällä menoa.
Kyllä junnut meni jo välieriin.Junnut ottaa 4-2 voiton Narreista ja välierä paikka on enää yhden voiton päässä!
Aa :D Luulin et u20 on sama kuin Liigassa eli 4 voittoa vaaditaan välieriin, kiitti korjauksest!Kyllä junnut meni jo välieriin.
3 voittoa vaaditaan.
Oiskait tuo neljäskin voitto tullut, mutta tosiaan kolme riitti. Hienoa!Aa :D Luulin et u20 on sama kuin Liigassa eli 4 voittoa vaaditaan välieriin, kiitti korjauksest!
Hyvä, että meni erhe näin päin.Aa :D Luulin et u20 on sama kuin Liigassa eli 4 voittoa vaaditaan välieriin, kiitti korjauksest!
Livetulokset ja otteluohjelma kertoo yleensä helposti tämän, että monta tarvitaan.Aa :D Luulin et u20 on sama kuin Liigassa eli 4 voittoa vaaditaan välieriin, kiitti korjauksest!
Tekee hyvää Saarelaiselle. Pysyy pelihommat mielessä
Vai onko Saarelaisella ollut jotain kremppaa? Ois kuvitellu että saa pitää kuntoa yllä nimenomaan pelien kautta.Saarelainen ei viimeisissä kahdessa ottelussa ollut mukana. Eli varmaan Liigaporukan kanssa treenaa jos siellä jotain kremppaa on. Ja Lantan pelikielto tottakai.
Saarelainen oli liian ylivoimainen noihin peleihin, mutta antaa olla. NHL-varattu hyökkääjä joka varmasti hyötyy ”ykkösponina” olosta vaikka Pulkkanen, Tossavainen ja Mykräkin ovat tärkeitä pelaajia. Vastuunkantoa ei vaan voi oppia ottamatta vastuuta. Sataisi meidän laariin ensi kaudeksi jos Saarelainen olisi mukana.
Kerkola is back ja Saarelainen tuohon niin välierissä on kaikki auki.
Vai onko Saarelaisella ollut jotain kremppaa? Ois kuvitellu että saa pitää kuntoa yllä nimenomaan pelien kautta.
Liigajoukkueella on vapaa viikonloppu, näin ainakin haastattelut antoi ymmärtää. Oisko Saarelainen flunssassa, siksi ei mukana.En ainakaan itse osaa tähän vastata, varmaan hallilla ois liikkunu tieto mutten tänään ehtinyt käydä peliä katsomassa.
Veikkaan kylläkin että on Liigan mukana jos Kapanen/Lantta kaksikko on sivussa ja täten nyt halutaan varmastaa että on Liigapelaajia ensimmäisiin puolivälieräotteluihin. Kohtapa tuo nähään.