Kärppien liveseuranta kaudella 2024–2025

  • 996 734
  • 24 129
Suosikkijoukkue
Kärpät
Mestis-karsinnat toivottavasti selvitetään kunnialla. Vaikka Filppula joka on itse asiassa maailman ainoa kiekkoilija jolla on WC,SC,OC,CHL ja NL mestaruudet. Kova ukko.
 

Nokkinen

Jäsen
Suosikkijoukkue
EX Kärpät
Runkosarjassa viimeiseksi sijoittunut joukkue ja toiseksi viimeiseksi sijoittunut joukkue tulevat pelaamaan keskenään playout-sarjan, jonka häviäjä joutuu karsintasarjaan Mestiksen mestaria vastaan. Playout-sarja pelataan paras seitsemästä -periaatteella ja se alkaa keskiviikkona 19. maaliskuuta. Mahdollinen seitsemäs ottelu pelataan maanantaina 31. maaliskuuta.


Playout-sarjan häviäjä ja Mestiksen mestari pelaavat vastakkain karsintasarjassa, jonka voittaja pelaa ensi kaudella Liigassa. Karsintasarja pelataan paras seitsemästä -periaatteella ja ensimmäinen osaottelu on tiistaina 8. huhtikuuta. Mahdollinen seitsemäs ottelu pelataan lauantaina 19. huhtikuuta.

Eli ensi Jukurit ja sitten Jokerit, melkein sama siis
 

Skvortsov

Jäsen
Suosikkijoukkue
Cmon boys, ass down, ass down, kohta mennään!
Kauden alussa puhuttiin, että me ollaan mestarisuosikki. Niin minäkin luulin kun tuli kovia vahvistuksia joukkueeseeen. Ne on kaikki mennyttä nyt, tästä ei tule enää kalua tällä kaudella.
Joo,samat fiilikset oli myös itsellä. Tunne vahvistui entisestään kun kuulin mikä valmentajavelho on naarattu Lahesta Havulle mentoriksi
 
Suosikkijoukkue
Kärpät
Entä jos tänäänkin hävitään?

Jotenkin minusta tuntuu että ihan sama. Ei pitäisi tuntua tältä, pudotuspeleihin on edelleen mahdollisuudet. Miten ihmeessä näin on käynyt?
 
Suosikkijoukkue
Oulun Kärpät
Entä jos tänäänkin hävitään?

Jotenkin minusta tuntuu että ihan sama. Ei pitäisi tuntua tältä, pudotuspeleihin on edelleen mahdollisuudet. Miten ihmeessä näin on käynyt?

Hyvin todennäköisesti hävitään eikä se ole sama. Vituttaa jo valmiiksi kun tietää että illalla vituttaa tappio ja alkuviikko menee murheen alhossa vaeltaessa. Tällä viikolla vasta torstaina alkoi viime viikonlopun aiheuttama negatiivisuus hälvenemään ja eilen oli oikeastaan ihan hyväkin tunne aina siihen saakka kunnes peli alkoi. Mutta kai tätä pitää se max. puolitoista kuukautta vielä kestää, tosin playouteissa ja varsinkin karsintapeleissä kuppi saattaa vyöryä yli äyräitten, missähän kunnossa niiden jälkeen on?
 

charger

Jäsen
Suosikkijoukkue
Se Puree!
Eihän se playoutti kierros varmaan pahaa tekis tolle organisaatiolle, mutta oma pumppu ei varmaan enää kestäs, joten täytyy hannata tässä kohtaa :)
 

HokiJone

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Luleå HF, tehtaan takuu, sokea mummo
Sehän ois jytky ku playoffien ulkopuolelle jäisi Tappara ja kärpät.
Tämä maailma on kyllä täysin sekaisin. Trumpista Kärppien kautta Tapparaan. Ja SaiPa.
 

HokiJone

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Luleå HF, tehtaan takuu, sokea mummo
Harvoin sitä voi olla onnellinen siihen, että kausi päättyy sijoille 13-14.
Jep. Kuukausi takaperin tämä vielä lähinnä nauratti sarkastisesti. Nyt tilalle on astunut hiipivä huoli.

Ehkä tästä voisi hiipivän känninkin repäistä kohta. Ihan varmuudeksi. Toki keilaamaankin menossa tänään, jospa ei tarvitse niitä laitoja laittaa jos menee pari liikaa pelin aikana.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös