Maalitykki
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- KalPa & (entisenä joensuulaisena JoKP)
Tämä!1500 pitäis mennä helposti rikki oli pelipäivänä maanantai tai ei. Nyt puhutaan välieristä ja sarja täysin auki
Tämä!1500 pitäis mennä helposti rikki oli pelipäivänä maanantai tai ei. Nyt puhutaan välieristä ja sarja täysin auki
Varmasti vetäisi, jos hinnat olisi erilaiset.Hyvä määrä olisi sekin, ei täällä mikään sitä enempää Maanantaina vetäisi porukkaa. Kaikki ylimääräistä ja plussaa vain seuralle, mitä ei ole budjetoitu.
Lasten ja erikoisryhmien hinnoittelu tässä harmittaa. Lisäksi ylipäätään hinnoittelussa täytyisi ottaa huomioon että pelataan Mestistä.Tierenkin hinnat voisi olla edullisemmat mutta vertailu suoraan runkosarjaan ei vertailukelpoinen kun nämä pelit on ne ”pelit”
Aivan totta. Mutta se vanha sanonta "ei se oo tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa" tässä tapauksessa kyllä ei konttorilla pidä ihmetellä jos ei halli repeä liitoksistaan vrt. joulukuun Jokeri-kotiotteluLasten ja erikoisryhmien hinnoittelu tässä harmittaa. Lisäksi ylipäätään hinnoittelussa täytyisi ottaa huomioon että pelataan Mestistä.
25e on ainakin itselleni liikaa Mestis-tason kiekosta.
Tarjous loppuu sunnuntaina 23.3. Toinen edullinen kausikortti on sitten punamustien jäsenille myynnissä, siihen sisältyi myös playoffs pelit ja hinta muistaakseni 99eTuo ensi kauden kausari 79:- on tietysti todella edullinen. Oliko se nyt maaliskuun ajan.
Tämä on kanssa tosi typerä systeemi. Ihmisiä ohjeistetaan ostamaan liput ennakkoon. Halutaan, että ihmiset ostaisivat liput ennakkoon.Tietenkin kannattaa mennä mieluummin ajoissa ja ostaa ovelta, jolloin saa 16 eurolla.
Vähemmän tullut osteltua verkosta lippuja, mutta sen kerta kun ostanut, olen ihmetellyt tuota lisämaksua PDF-lipusta vuonna 2025. Onko kaikilla toimittajilla tuollainen maksu? Tästä toki ei seuraa voi syyttää ja jostainhan se toimittajakin oman osansa ottaa. Tai voisihan seura laittaa lipun hintaa alemmaksi 2 euroa tuon huomioiden, mutta se kuulostaa aika tyhmältä yhtälöltä.Perjantain peliin ostin tavallisen seisomapaikkalipun Lippu.fi:n sovelluksesta. 18 + toimittajan maksu 1.60 = 19.60. Jos olisi halunnut pdf-lipun, olisi tullut euro lisää vielä. On tuo hieman tyyristä seisomapaikasta, joka tosin on istuttava puupenkki. Kyllä pari peliä kärsii maksaa, mutta en minä itsestäni välitä, vaan ne erikoisryhmät.
Erikoisryhmillä on 16 + toimitusmaksu 1,60, jos ostaa sovelluksella. Jos ei ole sovellusta ja haluaa lipun vielä pdf:nä, on lippu yhteensä 18.60 eur.
Tietenkin kannattaa mennä mieluummin ajoissa ja ostaa ovelta, jolloin saa 16 eurolla.
Mitä itse ostanut lippuja niin yleisesti kaikissa ollut sama juttu.Vähemmän tullut osteltua verkosta lippuja, mutta sen kerta kun ostanut, olen ihmetellyt tuota lisämaksua PDF-lipusta vuonna 2025. Onko kaikilla toimittajilla tuollainen maksu?
Tai sitten pitäisi luoda "oma kauppa" kuten esim Kataja Basketilla on.Mitä itse ostanut lippuja niin yleisesti kaikissa ollut sama juttu.
En tiedä miten Ticketmaster? Eiköhän näissä kaikissa ole vastaavat.
Meilla on tosiaan Lippupiste jota käytetään yleisemmin
Kaikilla joukkueilla on jompikumpi, poikkeuksia saattaa olla mutta mitä vilkaisin niin sm liigassa juttu…Tai sitten pitäisi luoda "oma kauppa" kuten esim Kataja Basketilla on.
Tälläinen oli kai itseasiassa suunnitelmissakin, mutta unohtui jonnekin arkistoihin?aikilla seuroilla olla jompi kumpi.
Ketterällä myös oma sivustonsa.Kaikilla joukkueilla on jompikumpi, poikkeuksia saattaa olla mutta mitä vilkaisin niin sm liigassa juttu…
KiValla on myös Lippupiste, jokerit sit ticketmaster IPK ohella
Ketterä säästi kuluja kun ticketmaster/Lippupiste on maksullinen seuralle. Myös oma lipunmyynti Huom! Hintoihin lisätään 1€ palvelumaksuKetterällä myös oma sivustonsa.
Summa summarum: Joka tapauksessa ennekkolipun pitäisi AINA olla halvempi kuin ovelta, mikäli halutaan ihmiset ostamaan lippuja ennakkoon ja välttämään jonojen syntymistä.
No ei nyt sentään mikään vastaantulija. Maalivahtien torjunnat vääristävät erän kulkua. Ei siinä nyt maaliodottaman mukaan 2 maaliin ollut aineksia, yhteen toki. Pitää ymmärtää, että esim. läpiajon maaliodottama on melkoisen pieni syystäkin. Toki joskus käy niinkin, että tehdään maaleja odottamaa enemmän.Prkl! Nyt pitää mennä finaaliin vaikeimman kautta. Iisalmesta on otettava kaksi kiinnitystä putkeen ja kolmas kotona. Toisessa erässä IPK oli tänään aivan vastaantulija. Siinä olisi pari häkkiä pitänyt naulata.