Individual
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Post-rock/ Post-punk
Musta se kuulostaa hieman pelottavalta. Jotenkin totalitaariselta. :)Miksi selostaja toivoo jalkapalloyhteiskuntaa?
Musta se kuulostaa hieman pelottavalta. Jotenkin totalitaariselta. :)Miksi selostaja toivoo jalkapalloyhteiskuntaa?
Saappaat jalassa kaadutaan kuitenkin.
Joo näin on. Toisaalta Ukrainan monet tasapelit ylipäätään mahdollisti Suomelle tämän viimeisen ottelun sauman.Tuloksellisesti heikkoihin kotipeleihin (1 voitto) tämä vaan kaatui, ei voi mitään.
Ja Champs Elyseen Elysee Arenasta.Eiffelin torninkin kopioivat Las Vegasista.
Ookko se sää tuolla katsomossa jossa on tuo plakaatti missä lukee "Veikkausliiga, här kommer Vepsu"?Kovaa saldoa tekee Suomi Olympiastadionilla.
Hieno taistelu Suomelta. Toi selostajan voi ottelu ja vinkuminen alkoi vähän rasittamaan.
Toivottavasti ei ollut tarkka-ampuja.Joku jaksaa vielä pelin jälkeen tähtäillä Mbabbea laaserilla.
Tuliko siinä vihreää laservaloa Mbabben naamaan. Ja Urpåt juoksee vielä kentälle
Kyllä. Otetaan aloitetta, hallitaan palloa ja pakotetaan hallitseva maailmanmestari omaan boksiin. Ei häivääkään paatelaisesta rivitanssista. Mutta kun pitää tehdä se maali, niin ykköskorin maita vastaan se ei onnistu. Ei ole ketään, joka sen tekisi.No tässä on nyt jo jätetty tuo kyttäily pois. Pallollista peliä ei oikein opi kuin pelaamalla pallon kanssa. Ja tuota asiaa tarvitaan vaikka mitä bussitaktiikkaa korostettaisiin joskus.