Pitäiskö niiden sitten jättää tähän kisa?Eero Hirvonen "leiskautti" komeasti kumpuun yhdistetyn sekajoukkuekisassa ja kisa ohi Suomen osalta.
Sanoinko niin? Pitää taas ihmetellä näitä vastakommentteja.Pitäiskö niiden sitten jättää tähän kisa?
Älä nyt suutu. Ymmärsin kyllä mitä meinasit. Mitalisauma meni siihen kyllä.Sanoinko niin? Pitää taas ihmetellä näitä vastakommentteja.
Mutta rautalangasta vääntäen: Suomen kisa mitalisijoja ajatellen on ohi. Olinko nyt riittävän selkeäsanainen?
Juu, en suutu. Saatan vain joskus kirjoittaa vähän ärhäköitä vastauksia, mihinkäs sitä tiikeri raidoistaan pääsisi.Älä nyt suutu. Ymmärsin kyllä mitä meinasit. Mitalisauma meni siihen kyllä.
Ei kyllä siltikään oilsi varmaan jakoja mitaleille. Sen verran kova kolmikko tuo Japani, Norja ja Saksa. Siihen vielä Itävalta.Juu, en suutu. Saatan vain joskus kirjoittaa vähän ärhäköitä vastauksia, mihinkäs sitä tiikeri raidoistaan pääsisi.
Nyt Herolalta taas hyvä hyppy, jos Hirvonen olisi edes 10 metriä pitemmälle päässyt, niin...
Joo, ei se Hirvosen onnistunutkaan hyppy olisi varmaan mitalitaistoon riittänyt, mutta kuitenkin sinne Suomen normaalille tasolle (sijat 4-6) kuitenkin.Ei kyllä siltikään oilsi varmaan jakoja mitaleille. Sen verran kova kolmikko tuo Japani, Norja ja Saksa. Siihen vielä Itävalta.
Eilen Hannula kertoi varmaan viisi kertaa, että kärjessä naisten mäkihypyssä ollut norjalainen ei pysy mitaleilla.Hannula jakelee jo kultamitaleita... huoh.
Kaksi sijaa mahtavaan pistesijaan!!Oliko yhdistetyn joukkuekisassa vain 10 maata mukana? Tuossahan on varma top 10 sijoitus, jos noin on?