Lappu jo varmaan sorvattu johki Sveitsiin.Mihin helvettiin on kadonnut Martinin peli-ilo? Äijä näyttää niin kuihtuneelta verrattuna alkukauteen.
Jos osaisin niin laittaisin tähän Ville Peltosen naamanMihin helvettiin on kadonnut Martinin peli-ilo? Äijä näyttää niin kuihtuneelta verrattuna alkukauteen.
Kroppa on paikalla, mutta mieli on jo muuallaMihin helvettiin on kadonnut Martinin peli-ilo? Äijä näyttää niin kuihtuneelta verrattuna alkukauteen.
Päästämällä maaleja.Mitenköhän voisi suorittaa heikommin?
Ja miksi aloituksen otti Kodytek, eikä Pakarinen? Tai vaikka Jasu. Niin vähän erää jäljellä, että kyllä Jasu olisi sen ajan voinut maalilla seistä.Kun tuo YV selkeästi aivan sekaisin niin miksei oteta aikalisää ennen 5-3 ylivoimaa, rauhoiteta tilannetta ja detaljien tasolla sovita mitä lähdetään hakemaan?
Hiukan sama tässä pelottaaSillee että muuten huippupelin vetänyt Tapsa huitoo kiekon omiin tai bravuuri seikkailu maalin takana :-(
Katsomoon kuuluu noilla otteilla, miettiköön siellä kiinnostaako vai ei.Vesalaisen pitää saada pelata nyt paljon, että tuntuma saadaan tikkiin loukkien jälkeen ennen pudotuspelejä. Kyllä siellä jotain merkkejä on jo pelin parantumisesta.
Onhan sillä valtava merkitys. Silloin puolivälierissä voi tulla vastaan esimerkiksi seitsemään päivään viisi matsia pelannut jengi. Kaikkien aikojen sauma vetää vaikka finaaleihin asti pelaamalla IFK:n puuduttavaa ja puolivillaista lätkää.Mikäli ei olisi ns. "pakkovoitto" top4 -sijoituksen kannalta, niin menisi tv kiinni, että tärinä käy.
Tai en tiedä onko sillä top4 -sijoituksellakaan mitään väliä kun peli näyttää siltä, että jengi kävelisi lasinsirujen päällä.
Ei pidä, jos ei esitykset sitä puolla. Tämän hetken esitykset ovat sitä luokkaa, että penkitys olisi oikea ratkaisu kolmanteen erään.Vesalaisen pitää saada pelata nyt paljon, että tuntuma saadaan tikkiin loukkien jälkeen ennen pudotuspelejä. Kyllä siellä jotain merkkejä on jo pelin parantumisesta.
Heittäsin tällä hetkellä Miehonkin tolle paikalle, mutta nelonen toimii nyt hyvin. Kerrankin.Katsomoon kuuluu noilla otteilla, miettiköön siellä kiinnostaako vai ei.
Mielialapelaajan penkittämisestä tuskin on mitään hyötyä. Uniikkia osaamista jota me tarvitaan mestaruuteen. Minä ainakin yrittäisin sen saada nyt esiinKatsomoon kuuluu noilla otteilla, miettiköön siellä kiinnostaako vai ei.
Sarjan viidenneksi tehokkainta ;)Vittu mitä ylivoimaa, ei vittu ole todellista