Juu mun mielestä myös. Vähän kuin mää olisin tuolla.Olipa hidas mutta kankee.
Juu mun mielestä myös. Vähän kuin mää olisin tuolla.Olipa hidas mutta kankee.
Harmitti ettei oikeen saanut kiekkoa yv:llä. Aina kun saatiin vähän rauhoitettua niin joko Kärki vippasi veskan syliin tai jotain muuta turhaa tapahtui. No jos huomenna kotona sitten jo pääsisi vetopaikoille.
Katoin vissiin samaa tilannetta. Ois voinu helähtää, mut vetoon maila väliin…Yksi vetopaikka kaverilla oli, valitettavasti haki ohjuria maalin kulmalle.
Olisin toivonut että olisi lähtenyt hakemaan takakulmaa kunnon ranteella.
Huomenna sitten.
Tuskin paljoa hitaampi on kun, esim. Tiivola, Vanhatalo, Palola...Pelottavan hidas jalka ekassa matsissa Estephanilla ottaen huomioon Piken pelikirjan ja siinä hyökkääjiltä vaadittavan luisteluvoiman.
Juu kyl jalka riittää. Ei kuitenkaan mikään raketti. Tämän päiväinen meni varoessa ja pienellä peliajalla. Hyvin voi tuosta vertyä, kun pelejä kertyy. Vetoja kaipaan huomiselleTuskin paljoa hitaampi on kun, esim. Tiivola, Vanhatalo, Palola...
Pelas aika varmistavaa jääkiekkoa, pelas tosi alhaalla vaikka oli saumaa iskeä vastaan. Kyllä se siitä lähtee kun pääsee systeemiin kiinni.Pelottavan hidas jalka ekassa matsissa Estephanilla ottaen huomioon Piken pelikirjan ja siinä hyökkääjiltä vaadittavan luisteluvoiman.
Palola ja Vanhatalo huutaa hep. Ei nämäkään mitään nopeita ole mutta kykenee tekemään tulosta.Olikohan vielä palautusoikeutta? Ei riitä jalka eikä pelinopeus liigaan. Ehkä syyskuussa voitaisiin vielä odottaa, että pelaa itsensä kuntoon, mutta kohta on maaliskuu.
Ei ollut ensimmäinen eikä viimeinen pelaaja kellä on vaikeaa aloitusympyrässä kun vastassa oli kuitenkin aika selkeästikin paras joukkue aloituksissa.Pienet oli odotukset ennakkoon, mutta aloituksissa pystyi pettämään nekin.
Tuliko hyvä mieli? Teillä on kuitenkin 2 peliä enemmän pelattuna ja vain 14p vähemmän, joten helppohan se on vinkkejä sieltä jaella.Suuri vapahtaja on käynyt voittamassa joka viidennen aloituksen ja ottamassa Tapparan molemmista tasakentällisin tehdyistä miinukset.
Vissiin jäänyt Giorgio hampaankoloon. Älä huoli, kyllä Ässät tuosta vielä pelimiehen tekee.Suuri vapahtaja on käynyt voittamassa joka viidennen aloituksen ja ottamassa Tapparan molemmista tasakentällisin tehdyistä miinukset.
Tuliko hyvä mieli? Teillä on kuitenkin 2 peliä enemmän pelattuna ja vain 14p vähemmän, joten helppohan se on vinkkejä sieltä jaella.
Joukkue, jonka logoksi on oksennettu joku hiirenpaska ja joka pelaa kotiottelunsa katsastusasemalla. Helppoahan se on sieltä. Huudella.
Taisi olla teidän Viitasen "löytö". Onnee teil ny vaa.Suuri vapahtaja on käynyt voittamassa joka viidennen aloituksen ja ottamassa Tapparan molemmista tasakentällisin tehdyistä miinukset.
Nääh, kunhan muistelin aikaa palstalla ennen sinua. Silloin Nykäskylän veljet antoi täällä ihan kohtalaisen vastuksen, kun hiukan välillä keskusteltiin isommillakin kirjaimilla.Päästä nyt ihmeessä loputkin ulos kun noin hyvään vauhtiin pääsit.