george w bush

  • 4 371
  • 34

ervatsalo

Jäsen
Suosikkijoukkue
ХПК ja Tuukka "T-73" Mäkelä
gallupeista

Viestin lähetti mikkoz
kuulemma kertovat tupla-uunon olevan suositumpi presidentti kuin kukaan edeltäjistään. ehkä kuitenkin gallupit ovat kehittyneempiä nykyään.


Niin, ehkäpä gallup on tehty tyylillä: "Kumpi on parempi: Osama Bin Laden vai george W bush?

Eipä ole ihme että yli 90 % kannatus helähtää tauluun

Täältä tähän
 

Luiro

Jäsen
Eikös se 91 ole W:n älykkyysosamäärä. Tällä periaatteella Bill Clinton saanee 182 %:n kannatuksen.
Nämä luvut ovat tosia. Isolla Bushilla äo on 98.


Minä en ainakaan kannattaisi henkilöä, joka on antanut aiheen tällä teolle, tietääkseni.
 

Tommy

Jäsen
Suosikkijoukkue
#17
Mazaayup kirjoitti:
Ei tää viddu voi olla todellista... täytyy olla feikki... pakko olla.

Ja tähänkö perustuvat junttisuomalaisten mielipiteet siihen että "George on tyhmä" tai "jenkit on tyhmiä". Ei vittu. Juntit!

Toi on niin feikki kun voi olla.
 

Mazaa

Jäsen
Suosikkijoukkue
Karsinnat
Tommy kirjoitti:
Ja tähänkö perustuvat junttisuomalaisten mielipiteet siihen että "George on tyhmä" tai "jenkit on tyhmiä". Ei vittu. Juntit!

Toi on niin feikki kun voi olla.
Mä arvasin, että joku vielä ottaa tämän tosissaan ja luulee, että tämän videon voi joku ottaa tosissaan... ;)

Kyllä minäkin tiesin sen, että Yrjö Puska on "tyhmä", mutta että noin tyhmä - ei enää mennyt läpi millään.
 

TKH

Jäsen
Liittyy aika löyhästi asiaan, mutta kun ei löytynyt parempaakaan ketjua, niin laitetaan tänne. Monin paikoin asiaahan siinä on, harvat vain viitsivät asioista virallisella tasolla puhua.
http://news.xinhuanet.com/english/2006-03/09/content_4279287.htm



"They abused the Iraqi detainees systematically, including sleep deprivation, tying them to the wall, hitting them with baseball bats, denying their access to water and food, forcing them to listen to extremely loud music in completely dark places for days running, unleashing dogs to bite them for amusement and even scaring them by putting them in the same cage with lions (reports from The Washington Post, The New York Times, the Washington Weekly and other news media)."

Tuo leijonajuttu kuulosti, niin erikoiselta että piti se googlettaa ja näköjään moisiakin syytteitä on esitetty. En ollut moista kuullutkaan.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2005/11/15/AR2005111500059.html
 
Viimeksi muokattu:

laredo

Jäsen
Suosikkijoukkue
Sipoon Wolf, Malaga, Barcelona, työväen ampujat
Hah noita jenkkivastaisuuksia on nyt nähty milloin missäkin "rauhanmarssilla". Milloin oli Reagan suuri saatana, milloin taas sejase sotahulluameriikan pressa.

Hohhoijakkaa. Muuten ihan sama mulle mutta kun katsoo noita Bushin teilaajia niin eivätpähän loista poissaolollaan:
- tyhjäntoimittajat
- risuparrat
- reliikkivasemmistolaiset
- opiskelijat, työttämät, tuottamaton sakki (juu siis blaa blaa opiskelijat sijoitus tulevaisuuteen...)
- yksinhuoltajat
- ydinvoiman vastustajat
- "osallistuvat" rokkarit
- punkkarit, kuokkavieraat jne.
- tuomiojat
- rillipäähumanistit
- peruskouluopet
- yliopiston humanistinuoret, naismaiset kundit ja miesmäiset muijat

jne. jne Varmasti hyvää porukkaa kaikki omalla sarallaan. Ovat vain sen verti kaukana meikäläisen maailmankuvasta että siiryn kannattamaan Bushia tietämättä maailman asioista tarkemmin.
 

Gellner

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
laredo kirjoitti:
jne. jne Varmasti hyvää porukkaa kaikki omalla sarallaan. Ovat vain sen verti kaukana meikäläisen maailmankuvasta että siiryn kannattamaan Bushia tietämättä maailman asioista tarkemmin.

Totta turiset. Bushia vastustavat Bruce Springsteen, R.E.M, John Fogerty, Pearl Jam ja vaikkapa Bonnie Raitt täyttävät kuvailemasi merkit täydellisesti. Kyllähän se on niin että ne joilla on epätoivoinen pyrkimys erottua masssata, eivät vastusta Bushia. Epätoivon vimmalla yritetään olla jotenkin erilaisia ja sitten ollaan mukamas sitä mieltä että Bush on ihan jees.
 

jester

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit
laredo kirjoitti:
Hohhoijakkaa. Muuten ihan sama mulle mutta kun katsoo noita Bushin teilaajia niin eivätpähän loista poissaolollaan:

Tehdäänpä vastaavanlainen lista Bushin kannattajista kuin oma esimerkkisi.

Bushia siis kannattavat:

- Työnarkomaanit ja liikenteessä sikailijat
- Siloposkiset ja kokemattomat pukupojat
- Vanhoilliset punaniskat
- Huonosti koulutetut
- Perheelliset
- Roskaavat ihmiset, jotka eivät kierrätä mitään
- Patriootti rockarit
- Rasistisia taipumuksia omaavat äärioikeistolaiset
- Kiusatut rillipäiset fyysiiikka ja matsku nörtit
- Uskonnollisten suviseurojen opet

- Yliopiston ja TKK:n matemaattisesti suuntautuneet opiskelijat, joilla on aina ollut vaikeuksia luoda kontaktia vastakkaiseen sukupuoleen, ja ovat tästä syystä turhautuneita muille. Eivät vaan saa.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös