Edmonton Oilers 2024–2025

  • 120 041
  • 400

oiler99

Jäsen
Suosikkijoukkue
Edmonton Oilers, Raahe-Kiekko, Oulun Kärpät, ManU
Ekholm ilmeisesti olisi palaamassa tällä viikolla peleihin. Kaiken järjen mukaan Stecher jää siinä kohtaa katsomoon. Olisivatko parit sitten vaikkapa Ekholm-Bouchard, Nurse-Walman ja Kulak-Emberson. Stecher ja Klingberg sitten katsomossa... onko Klingbergistä muuten mitään tietoa? Itse en niin aktiivisesti ole seurannut, että olisi osunut silmään tietoa mihin hän on kadonnut? Toki pelillisesti ei esittänyt näkemissäni peleissä mitään sellaista että olisi ansainnutkaan peliaikaa. Mutta onkohan hänen suhteensa joku suunnitelma?
Klingbergillä on jotain vammaa minkä vuoksi on nyt missannut kuusi peliä. Vamman laatua ei ole kerrottu. Oli kuitenkin mukana vierasreissulla ja day-to-day kerrotaan tilanteeksi. Ekholmilla myös nivusvaivoja minkä takia ei vierasreissulle mukaan lähtenyt. Knoblauch sanoi että tämän viikon lopulla olisi pelikunnossa.

Alec Regulasta tuli tieto, ettei pelaa enää tällä kaudella. Regulalla ei ensi kaudelle ole sopimusta ja hän voi tulla syksyllä harjoitusleirille antamaan näyttöjä.
 
(1)
  • Tykkää
Reactions: TAM
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös