4 Nations Face-Off – otteluseuranta 13.–21.2.2025

  • 281 022
  • 7 109

D.Santon

Jäsen
Suosikkijoukkue
NHL, Liiga.
Onhan tuo McDavid ihan lupaava pelaaja. Varmaan hyvän uran tulee vielä tekemään.
 

Lanu Spa

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans, FC Lahti
Onhan tämä helvetin noloa. Suomi-kiekko nolattu totaalisesti. Myös nämä meidän johtavat pelaajat näyttää ihan Mikki-hiiriltä kun tulee maailman absoluuttinen kärki vastaan. Odotin parempaa yhteispeliä, sitkeyttä ja sitä, että kyllä meidän leijonilla ne rintakarvat on jo kasvaneet.

Vuosi aikaa Milanoon ja ihan helkkarin huolissaan pitää kyllä olla. Tämä joukkue ei näytä siltä, että Suomelle tyypillistä kovissa paikoissa venymistä löytyisi.
 

Rannari

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pata
On kyllä Lankinenkin epävarma kiekossa, mutta miksipä ei olisi. Äijää tulee ikkunoista ja ovista tekopaikoille sekä kakkoskiekoille.
 

Trimmer

Jäsen
Suosikkijoukkue
SaiPa
Rantanen voi ruveta katsomaan pelipaikkaa jostakin TuTosta, vittu miten huono pelaaja.
 

Loorz15

Jäsen
Suosikkijoukkue
Helsingin Jokerit | Huuhkajat | Teuvo Teräväinen
Katsotaan vaan niin eiköhän Hintz ja Aho ja Rantanen syty aivan uskomattomiin liekkeihin NHL:ssä heti tämän turnauksen jälkeen.
 

k0l1kk0

Jäsen
Suosikkijoukkue
JYP
Onko Suomen lätkähistorian kovin nousu kun tästä suosta noustaan?
 
Suosikkijoukkue
SaiPa, LA Kings, KiPa-90, Brittifutis yleisesti
Se tässä on hyvä puoli että vain vajaa vuosi niin näemme tämän kerman uudelleen yhdessä. Väittäisin että Mikko Lehtonen olisi ilman sarvia ja hampaita se ylivoiman viivamies, jos Euroopasta pelaajia olisi saanut ottaa.

Lehtonen varmasti on mukana vuoden päästä. Mielenkiintoista nähdä riittääkö hyökkääjistä vaikka Björnisellä päästä mukaan. Lähtökohtaisesti hyökkäys kokonaan pitäisi tulla rapakon takaa.
 

Kossu123

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans, Ryan Lasch, #24
Säälittävää räpellystä. Miten voiki yks koutsi vituttaa näin paljon
 

aceman81

Jäsen
Suosikkijoukkue
Porin Ässät. Pesäkarhut.
Joojoo jokainen tietää materiaalieron mutta ei se pelkkä Kanada nyt tarkoita vielä että pitää paskoa hintzmäisesti alleen jo pelipäivän aamusta, olla oppimatta aiempien pelien virheistä ja olla yrittämättä rakentaa realistista pelitapaa. Ei materiaaliero selitä vielä sitä miksi Suomi on ollut niin paska.

Puhutaan pelinopeuksista ja Hintz avasi pelin paineettomassa tilanteessa. Eihän tuolla pelinopeus-eroa tee oikeastaan kukaan muu kuin McDavid, varauksin MacKinnon.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös