Meinaatko että pieni haapa iskisi päänsä Karjalan mäntyyn.Karjalainen vois vaikka kolmannessa noutaa Haapasen
Tänään tapellaan vielä.
Onneks on 2v lappuLakkaas ny proffa ja syöttelemästä ennenku Kärpät vie sutkin 350k liksalla. Hymiö.
Kärpät lyö rahat tiskiin, niin ei paina soppari missään :)Onneks on 2v lappu
Just sanoin että vain se enää puuttuu.Tänään tapellaan vielä.
Olen tietoinen juu. Kunhan koitin olla hauska.Onneks on 2v lappu
Noiden parantuneiden erikoistilanteiden myötä Ässät on roikkunut vielä taistelusta top-4 sijoista.Onko tämä muuten nyt sitä paljon puhuttua erikoistilanteilla pelien ratkaisua? Niissä on tänään noin 300% ero Ässien hyväksi.
Oli kyllä taas ihan mahtava sisäänvienti ja parilla syötöllä homma käyntiin ja tutusti Puution laukauksen jäljiltä kiekko kaivetaan verkosta.
Erittäin hyvä tulos tästä erästä, Tepes lyö kaiken peliin ja sen seikan kanssa saa olla tarkkana.
Se raumalainenkin on oikeesti porilainen....Hauska kun eilisen pelin tauolla kuunteli Miettisen vinkumista säästökuurista ja vähäisistä resursseista, sitten kun tsekkasi seurojen pelaajabudjetit, niin tepsihän on tälle kaudelle lyönyt 50k€ enemmän rahaa nippuunsa kuin Pata.
Toki siä o raumlaine puikois, ni se toki vääristää tilannet Pada eduks.
Tommi on vinkupetteri.Hauska kun eilisen pelin tauolla kuunteli Miettisen vinkumista säästökuurista ja vähäisistä resursseista, sitten kun tsekkasi seurojen pelaajabudjetit, niin tepsihän on tälle kaudelle lyönyt 50k€ enemmän rahaa nippuunsa kuin Pata.
Toki siä o raumlaine puikois, ni se toki vääristää tilannet Pada eduks.
Tämä on niin hämmentävä tilanne, kun oikeasti puhutaan loistavasta ylivoimasta ja Ässistä samassa lauseessa.Noiden parantuneiden erikoistilanteiden myötä Ässät on roikkunut vielä taistelusta top-4 sijoista.
Kevättä silmälläpitäen lupaava trendi.
Tämä on niin hämmentävä tilanne, kun oikeasti puhutaan loistavasta ylivoimasta ja Ässistä samassa lauseessa.