Äänetön Zidlicky

  • 5 866
  • 29

mrmasa

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit
Pojkar!

Ugggh! Ugggh! Ugggh!

Niin, kyllä luulisi Zidin hiffaavan englannin merkityksen!

Luulisi jo "amisjätkänkin" oppivan englantia tossa ajassa? Moberg, perkele !!! Ruotsiako sä sille pojalle opetat?

Tackar och pockar... :=)
 

Carlos

Jäsen
Re: Pojkar!

Viestin lähetti mrmasa
Ugggh! Ugggh! Ugggh!

Niin, kyllä luulisi Zidin hiffaavan englannin merkityksen!

Luulisi jo "amisjätkänkin" oppivan englantia tossa ajassa? Moberg, perkele !!! Ruotsiako sä sille pojalle opetat?

Tackar och pockar... :=)

:confused:

Ei millään kyllä mahdu meikäläisen kaaliin eräiden "järjen"juoksu.


Mitäpä sitä suotta enklantia opettelemaan, Suomellakin pärjää ihan hyvin siinä maassa missä hän lienee seuraavat 10 vuotta? Ja voin kertoa että seura ei ole jokerit, ellei hjallis sitten keksi uutta sääntöä minkä mukaan sama ulkomaalaisvahvistus ei saa olla yhdessä joukkueessa pidempään kuin 3 kautta. En ihmettelisi meinaan yhtään.
 

JHag

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, Leijonat vm. -88 ja -92
Öh....kukas tää mrmasa on ja kasvatetaanko näitä jossain hautomossa? Nyt siellä on yksi kuoriutunut näköjään liian aikaisin ja päässyt pakoon. Jos muidenkin ominaisuudet ovat tämäntyyppiset, niin eiköhän siirrytä johonkin toiseen lajikkeeseen?

Olen haastatellut Zetaa viime joulukuussa tulkin välityksellä ja mies oli leppoisa & mainio. Haastattelu jäi kuitenkin kesken eli torsoksi, koska aikatauluissa oli sekaannusta tunnin verran. Taidanpa tästä innostuneena yrittää saada projektin loppuun.
 

leivoja

Jäsen
Suosikkijoukkue
St Pauli - Non established since 1910
Re: Monkey

Viestin lähetti mrmasa
Uggh, uggh, ugggh !!!

Banaania poskeen ja viidakkorummut rämisee :=)

¨Rabatin kautta Hjareenalle, jotta saadaan häkkieläimet ruokittua. Käykö Reilunkaupan banskut?
 
Suosikkijoukkue
HIFK
Marek pääsee jälleen myös Tsekin maajoukkueeseen näyttämään taitojaan. Zlinin turneeseen mahtui Tsekkipaitaan Zetan lisäksi vain Kerhon Kucharchik. Mutta muutama vanha patukin on näemmä nimetty, mukana mm. Petr Briza(!), Josef Beranek, Tomas Vlasak sekä tietenkin M. Prochazka ja P. Patera. Marek edustaa siis nuoruuden intoa joukkueessa, toivottavasti pelaa hyvän turnauksen (ja ennen kaikkea pysyy terveiden kirjoissa).

EDIT: :cool: Niin, siis piti sanomani, että Tsekin joukkueeseen mahtui SM-LIIGASTA vain Kucharchik Zetan lisäksi....
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös