Amerikanihme
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Vegas Golden Knights, TPS, Florida Gators
Laitetaan tämäkin turha ketju taas pystyyn. Tässä omat veikkaukseni (bouldauksella). Kolmesta viimeisestä kategoriasta ei ole oikein mitään hajua.
Pystit annetaan siis maanantaina paikallista aikaa Nashvillessä.
Connor McDavid Edmonton Oilers
David Pastrnak Boston Bruins
Matthew Tkachuk Florida Panthers
Adam Fox New York Rangers
Erik Karlsson San Jose Sharks
Cale Makar Colorado Avalanche
Connor Hellebuyck Winnipeg Jets
Ilja Sorokin New York Islanders
Linus Ullmark Boston Bruins
Erik Karlsson San Jose Sharks
Connor McDavid Edmonton Oilers
David Pastrnak Boston Bruins
Matty Beniers Seattle Kraken
Owen Power Buffalo Sabres
Stuart Skinner Edmonton Oilers
Dave Hakstol, Seattle Kraken
Jim Montgomery, Boston Bruins
Lindy Ruff, New Jersey Devils
Patrice Bergeron Boston Bruins
Nico Hischier New Jersey Devils
Mitchell Marner Toronto Maple Leafs
Jack Hughes New Jersey Devils
Anze Kopitar Los Angeles Kings
Brayden Point Tampa Bay Lightning
Jim Nill Dallas Stars
Don Sweeney Boston Bruins
Bill Zito Florida Panthers
Mikael Backlund Calgary Flames
Anders Lee New York Islanders
Darnell Nurse Edmonton Oilers
Clayton Keller Arizona Coyotes
Kris Letang Pittsburgh Penguins
Alex Stalock Chicago Blackhawks
Kandidaatteja ei ole ilmoitettu, olkoon vaikka
Mark Stone Vegas Golden Knights
Pystit annetaan siis maanantaina paikallista aikaa Nashvillessä.
HART TROPHY
"MVP, paras pelaaja"Connor McDavid Edmonton Oilers
David Pastrnak Boston Bruins
Matthew Tkachuk Florida Panthers
JAMES NORRIS MEMORIAL TROPHY
"Paras puolustaja"Adam Fox New York Rangers
Erik Karlsson San Jose Sharks
Cale Makar Colorado Avalanche
VEZINA TROPHY
"Paras maalivahti"Connor Hellebuyck Winnipeg Jets
Ilja Sorokin New York Islanders
Linus Ullmark Boston Bruins
TED LINDSAY AWARD
"Pelaajien mielestä paras pelaaja"Erik Karlsson San Jose Sharks
Connor McDavid Edmonton Oilers
David Pastrnak Boston Bruins
CALDER MEMORIAL TROPHY
"Paras tulokas"Matty Beniers Seattle Kraken
Owen Power Buffalo Sabres
Stuart Skinner Edmonton Oilers
JACK ADAMS AWARD
"Paras valmentaja"Dave Hakstol, Seattle Kraken
Jim Montgomery, Boston Bruins
Lindy Ruff, New Jersey Devils
FRANK J. SELKE TROPHY
"Paras puolustava hyökkääjä"Patrice Bergeron Boston Bruins
Nico Hischier New Jersey Devils
Mitchell Marner Toronto Maple Leafs
LADY BYNG TROPHY
"Gentleman pelaaja"Jack Hughes New Jersey Devils
Anze Kopitar Los Angeles Kings
Brayden Point Tampa Bay Lightning
JIM GREGORY GENERAL MANAGER OF THE YEAR AWARD
"Paras GM"Jim Nill Dallas Stars
Don Sweeney Boston Bruins
Bill Zito Florida Panthers
KING CLANCY MEMORIAL TROPHY
"Paras johtaja ja humanitäärisen työn tekijä (pelaaja)"Mikael Backlund Calgary Flames
Anders Lee New York Islanders
Darnell Nurse Edmonton Oilers
BILL MASTERTON MEMORIAL TROPHY
"Sisupussi"Clayton Keller Arizona Coyotes
Kris Letang Pittsburgh Penguins
Alex Stalock Chicago Blackhawks
MARK MESSIER NHL LEADERSHIP AWARD
"Paras johtaja"Kandidaatteja ei ole ilmoitettu, olkoon vaikka
Mark Stone Vegas Golden Knights
Viimeksi muokattu: