Yön Kärppä
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Kärpät & Suomi
Oli kieltämättä aika raskasta kuunneltavaa Kärpät - HIFK ottelua selostanut uusi tulokas (?) Henri Niemelä.
Henkka on pääasiassa selostanut Mestistä tällä kaudella, joten siinä mielessä tuo Liiga-hyppäys on ollut yllättävä. Tuttu mies sinänsä, että opiskeli allekirjoittanutta paria vuosikurssia alempana HEO:n urheilutoimittajalinjalla.Uus tuttavuus tämä selostaja Henri Niemelä? kärpät-Hifk pelissä. Mahtavaa fanipoikailua ja esitellyt kärppien uudet pelaajat Petterson ja Hyrynen
Samaaö mieltääö. Onäää kyllääääm raskastaää kuunneltavaamöö.Oli kieltämättä aika raskasta kuunneltavaa Kärpät - HIFK ottelua selostanut uusi tulokas (?) Henri Niemelä.
Tähän vähän vanhempaan viestiin on tullut ehkä jo vastaus tai selvyys muutakin kautta, mutta kyllähän tuo paikkansa pitää, että perheenlisäystä on tulossa. Mutta mitään osallisuutta minulla ei ole tähän kuin tiedon vahvistaminen...Hänen sormustilannet en ole seuraillut. Mutta näyttää tosiaan sieltä että perheenlisäystä olisi tulossa. Jos on näin niin onnea Suvi.
Suvi on ollut ja on tuossa studioroolissa todella hyvä. Asiansa osaava, eikä liian ryppyotsainen. Näyttänyt myös että homma pysyy kasassa vaihtuvissakin tilanteissa.
Nyt kun niin tietäjänä huutelet, niin mihin on lähdössä C Morelta?Onko muuten mitään huhuja kuka Suvin tilalle olisi tulossa studioemännäksi? Mielestäni tässä puhutaan kauden 23-24 mielenkiintoisemmasta tai jos ei muuten niin ainakin tärkeimmästä siirtouutisesta, voisi myös olla tuolla siirtohuhut ketjussa mutta menkööt nyt tänne. Suvin tuleva organisaatio on tiedossa mutta kyllähän tässä saa jännityksellä seurata uutisia tulevasta seuraajasta, haetaanko jatkajaa kenties omasta organisaatiosta vai otetaanko ulkkaria tilalle, jänniä aikoja.
Nyt kun niin tietäjänä huutelet, niin mihin on lähdössä C Morelta?
Eiköhän näin käy. Muodostaa toimivan tiimin mm Jari Pesolan ja Pekka Sarasvuon kanssa.haetaanko jatkajaa kenties omasta organisaatiosta
No oisko Teemu Niikko? Ollut niin liiga-, CHL- ja MM-kisalähetyksissäkin.Onko muuten mitään huhuja kuka Suvin tilalle olisi tulossa studioemännäksi? Mielestäni tässä puhutaan kauden 23-24 mielenkiintoisemmasta tai jos ei muuten niin ainakin tärkeimmästä siirtouutisesta, voisi myös olla tuolla siirtohuhut ketjussa mutta menkööt nyt tänne. Suvin tuleva organisaatio on tiedossa mutta kyllähän tässä saa jännityksellä seurata uutisia tulevasta seuraajasta, haetaanko jatkajaa kenties omasta organisaatiosta vai otetaanko ulkkaria tilalle, jänniä aikoja.
Eikös nää tähän mennessä oo kahestaan pallotellut näissä studioissa, että kai sinne, joku uusi tulee.No oisko Teemu Niikko? Ollut niin liiga-, CHL- ja MM-kisalähetyksissäkin.
Anteeksi kysyn täällä C More muiden liigojen lähetyksistä. Sveitsin liigaa näytetään näköjään vain kaksi peliä viikossa. Myös Ruotsin liigasta infotaan että näyttää valikoituja otteluita. Onko kummassakaan liigassa ne muut ottelut katsottavissa alkuperäiskielisenä?
Erittäin raskasta kuunneltavaa. En tiedä osaako ns. "Neutraalin" pelin selostaa ilman puolueellisuutta, mutta ainakin Sportin peleissä vetää ihan fanipoikana. Tämän kun sivuuttaa niin on kyllä muutenkin aika uskomatonta, miten saanut näinkin paljon selostuksia liigassa, todella heikkoa tekemistä. Ei nyt Saukkonen/Mertaranta tason sekoilua, mutta ei kaukana.Millanen selostaja tämä Toni Lång on, joka on tänään äänessä Oulussa? Tuntematon suuruus (vielä) miulle..
Kyllähän tämä Lång on niiiin Kärppien fanipoika kuin olla voi. Tippa lirahti varmasti, kun Kärpät teki maalin.Erittäin raskasta kuunneltavaa. En tiedä osaako ns. "Neutraalin" pelin selostaa ilman puolueellisuutta, mutta ainakin Sportin peleissä vetää ihan fanipoikana. Tämän kun sivuuttaa niin on kyllä muutenkin aika uskomatonta, miten saanut näinkin paljon selostuksia liigassa, todella heikkoa tekemistä. Ei nyt Saukkonen/Mertaranta tason sekoilua, mutta ei kaukana.
Ahaa, eli samaa vikaa kun Mertarannalla siis, eli ei pysty puolueettomaan selostukseen missään olosuhteissa. Toivottavasti ei tarvitse kuunnella enää ja on ollut tekemässä vaan jotain paikkauksia....Kyllähän tämä Lång on niiiin Kärppien fanipoika kuin olla voi. Tippa lirahti varmasti, kun Kärpät teki maalin.
Ymmärtääkseni sairastui aika pahasti loppuvuodesta ja ei ole sen takia Liigaa selostanut, vaan keskittynyt ralliin. Tässä käsitttääkseni taustalla se, että ei halua rasittaa itseään liikaa. Joku voi korjata jos tietää asiasta enemmänMissäköhän C More selostaja Juho Kokko on? Ei ole tainnut ainakaan tämän vuoden puolella selostaa muistaakseni marraskuussa kuullut edellisen kerran..
Ei ole Waheebin tai Alkion tasoa mutta omaksi suosikiksi noussut kyllä mutta onkohan jättänyt selostus tehtävät kokonaan? Eikös hän ole 20-vuotias?? Ohjelma tiedoissa lukenut useamman kerran muttei ole äänessä ollut.