Mitähän selainta yrität käyttää? Edge toimii HTML5-pohjalla ja Chrome toimii Telian lisäosalla. Muita ei kannata edes harkita, kun selaimista puhutaan.Silverlight ja kolme tuettua selainta. Siinä palaute.
"Microsoft Silverlight tarvitaan voidaksesi kirjautua tähän palveluun.
Käyttämäsi selain ei tue palvelun käyttöön vaadittavaa Microsoft Silverlight-liitännäistä."
Vähän sama homma kuin maanteillä liikennöintiin edellytettäisiin laissa hevoskärryjä tai häkäpönttöautoa. Matsi jää todennäköisesti taas tänään katsomatta. Tehkää nyt oikeasti tälle jotain, kiitos!
Lisää vaihtoehtoja
Ketjuun kirjoittaneetIkävänkantaja
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Ikuiset sydämen jääriitteet. Elementti: Pimeä aine
Jotakin Chromen versiota, joka tässä Asusin uudessa Chromebook-hybridiläppärissä on. Huawein puhelimessani homma toimi erittäin nätisti vielä viime keväänä, mutta kun ko. valmistaja joutui kauppasodan uhriksi, nyt eivät toimi enää Google Playt eivätkä muutkaan.Mitähän selainta yrität käyttää? Edge toimii HTML5-pohjalla ja Chrome toimii Telian lisäosalla. Muita ei kannata edes harkita, kun selaimista puhutaan.
1st: LEINO-JYLHÄ-HARMAJA
”Jumala on korvattu päiväkodeissa peikoilla, menninkäisillä, maahisilla, merirosvoilla, keijuilla yms. demoneilla.” -Wiherkoski
PLEASE DON'T DIE MANNSCHAFT!
”Jumala on korvattu päiväkodeissa peikoilla, menninkäisillä, maahisilla, merirosvoilla, keijuilla yms. demoneilla.” -Wiherkoski
PLEASE DON'T DIE MANNSCHAFT!
Kalikankosto
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- KalPa
Toimiiko tämä kenelläkään Chomella? Lopulta lähetys pysyy päällä, mutta kuvanlaatu on suoraan 80-luvulta. Ei voi käsittää miten Telia käyttää näin surkeaa tekniikkaa lähetyksissään. Pakko ilmeisesti perua taas tilaus.
On kyllä Ruutua ikävä.
On kyllä Ruutua ikävä.
Anu Saukko
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Johtaja Virran Dream Team
@Telia Onko Raumalla vika kamerassa vai kuvaajassa, kun jatkuvaa zoomihelvettiä ja kiekko näkyy kuvassa hädin tuskin 50% ajasta? Tästä on nyt yli vuoden valitettu ja näköjään asialle ei tehdä mitään.
Poterossa.
Yhtä helvettiä pelin seuraaminen jälleen kerran. Siniviivalta lähtee veto niin zoomit niin pohjassa ettei edes maali mahdu kuvaan. Kiekko hukkuu jatkuvasti yms yms.@Telia Onko Raumalla vika kamerassa vai kuvaajassa, kun jatkuvaa zoomihelvettiä ja kiekko näkyy kuvassa hädin tuskin 50% ajasta? Tästä on nyt yli vuoden valitettu ja näköjään asialle ei tehdä mitään.
Jos käytössä on Windows-kone, niin Edgellä toimii hyvin ja samoin Telian Windows 10 -sovelluksella.Toimiiko tämä kenelläkään Chomella? Lopulta lähetys pysyy päällä, mutta kuvanlaatu on suoraan 80-luvulta. Ei voi käsittää miten Telia käyttää näin surkeaa tekniikkaa lähetyksissään. Pakko ilmeisesti perua taas tilaus.
On kyllä Ruutua ikävä.
Noutolokku
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- KalPa, Kanen Pate ja Dominaattori
On.Ilves-Kärpät ottelussa Ilveksen twitter päivittää nopeammin mitä on Telian lähetys. Eli onko viive nyt oikeasti noin paha?
Sama KalPa - JYP pelissä maalit näkyvät ensin Liiga.fi kuin itse pelissä tulee
Laitteina 200/20 netti oneplus5 ja cc-ultra. Lähetys aloitettu alusta ja siirrytty takas liveen. Ei auta. 1-2min on silti viive.
@Telia tulkaa ny ite kertomaan tästä? 2.5v aikaa ollut säätää näitä ja vieläkin mennään ilmeisesti vanhalla kalustolla? Koska uusi ei toimi tätä vähääkään
Joka toiselle kuoppaa kaivaa. Joka toiselle ei.
holynordic
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Oulun Kärpät
@Telia
Tehkää nyt ihan oikeasti tälle viiveelle jotain! Liigavahti ilmoitti tasoituksesta ennen kuin maali näkyi "suorassa" lähetyksessä.
Tehkää nyt ihan oikeasti tälle viiveelle jotain! Liigavahti ilmoitti tasoituksesta ennen kuin maali näkyi "suorassa" lähetyksessä.
Those with hearts of ever-frost will always know we never lost.
Itsekin piti ottaa Vahdista ilmoitukset pois päältä. Täysi farssi.@Telia
Tehkää nyt ihan oikeasti tälle viiveelle jotain! Liigavahti ilmoitti tasoituksesta ennen kuin maali näkyi "suorassa" lähetyksessä.
"Let the wind carry you home
Blackbird, fly away
May you never be broken again"
Blackbird, fly away
May you never be broken again"
Tämä voi tulla vastaan ainakin tlianteissa, joissa käytössä on yhteysriippumaton TeliaTV Digiboksi ja käyttää samoilla tunnuksilla TeliaTV-sovellusta, jossa vastaavat kanavapaketit katselussa kuin digiboksilla. Liiga UHD -kanava näkyy tämän myötä myös TeliaTV-sovelluksen puolella, joskin kanava on siellä HD-laatuisena.Missäs vaiheessa tonne telia tv sovelluksen puolelle on ilmestynyt liiga uhd kanava ja puskee tvn mukaan ihan 2160p50 kuvaa. Harmi kun ei oo tänään uhd matsia niin ei voi verrata hd kuvaan.
Edit. Näyttääkin chromecast ultran parhaan mahdollisen laadun joka uhd eli ole välttämättä uhd kuvaa mutta kanavalogosda on liiga uhd.
Tähän viiveasiaan on tulossa parannusta (etenkin Chromecastilla katsottaessa). Aikataulu on hieman avoin vielä tässä.On.
Sama KalPa - JYP pelissä maalit näkyvät ensin Liiga.fi kuin itse pelissä tulee
Laitteina 200/20 netti oneplus5 ja cc-ultra. Lähetys aloitettu alusta ja siirrytty takas liveen. Ei auta. 1-2min on silti viive.
@Telia tulkaa ny ite kertomaan tästä? 2.5v aikaa ollut säätää näitä ja vieläkin mennään ilmeisesti vanhalla kalustolla? Koska uusi ei toimi tätä vähääkään
Kameratoiminnasta on laitettu viestiä eteenpäin näiden palautteiden myötä oikealle taholle.@Telia Onko Raumalla vika kamerassa vai kuvaajassa, kun jatkuvaa zoomihelvettiä ja kiekko näkyy kuvassa hädin tuskin 50% ajasta? Tästä on nyt yli vuoden valitettu ja näköjään asialle ei tehdä mitään.
//Joonas L.
Mikä on Telia Partio? Lue lisää ja anna meille palautetta > https://bit.ly/2RSiwtP
Miten aikataulu voi olla avoin kun tämä viive on ollut tapetilla jo yli vuoden? Huikea suoritus.Tähän viiveasiaan on tulossa parannusta (etenkin Chromecastilla katsottaessa). Aikataulu on hieman avoin vielä tässä.
"Let the wind carry you home
Blackbird, fly away
May you never be broken again"
Blackbird, fly away
May you never be broken again"
CC:llä viive hieman vajaa kaksi minuuttia Live-tulokseen. Jos positiivisesti ajattelee niin onhan tuo minuutin vähemmän kuin viime kaudella. Toki jo ennen viime kautta rehvasteltiin, että viive tulee olemaan muutaman kymmenen sekunnin luokkaa.
"Johtaja Virran Dream Team" Ari-Pekka Untamo Selin 29.2.2020
Individual
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- SaiPa, Suomi, sympatiat: Mikke, KooKoo, Titaanit
Viiveestä on mainittu, mutta Telia tv:ssä on pelistä toiseen pomppiminen toiminut oikein hyvin. Eli siitä kehuja.
Last Night a DJ Saved My Life
Je suis koronasika
Nyt jo? Vastahan siitä on reilu vuosi mainittu jokaisen Raumalla pelatun ottelun yhteydessä. Vaan parempi kai myöhään kuin ei silloinkaan. Ehkä jo 2021-22 on luvassa parannusta?Kameratoiminnasta on laitettu viestiä eteenpäin näiden palautteiden myötä oikealle taholle.
//Joonas L.
”Tykkäät laittaa viestejä, joissa on vähän sisältöä ja paljon provoa.”
Käyttäjän Hamu luonnehdinta Ishmaelista 15.10.2020.
Käyttäjän Hamu luonnehdinta Ishmaelista 15.10.2020.
Ilmeisesti viime kaudella palaute meni väärälle taholle eikä ollipekkat huomanneet lainkaan?Nyt jo? Vastahan siitä on reilu vuosi mainittu jokaisen Raumalla pelatun ottelun yhteydessä. Vaan parempi kai myöhään kuin ei silloinkaan. Ehkä jo 2021-22 on luvassa parannusta?
Sinettiseuravalmentaja Sihvonen: Päätoimittaja Antti Wennströmin pitää terästäytyä ja laittaa pihalle moderaattoreista kaiken maailman nörttipojat ja ottaa tilalle tormakoita lätkäjätkiä ja medialogiikan vastavuoroisuuden ymmärtäjiä
Vuoden verran ootte pistäny viestiä eteenpäin. Yrittäkää tällä kertaa saada se myös perille asti? (:Kameratoiminnasta on laitettu viestiä eteenpäin näiden palautteiden myötä oikealle taholle.
//Joonas L.
Joku kaunis päivä se tulee.
Tuohon viiveen pienentämiseen piti olla jo tekniikka olemassa, niin täällä Telia ilmoitti. Sitä lupailtiin kauden alkuun. Nyt aikataulu on "hieman avoin". Ei hyvältä kuulosta.Tähän viiveasiaan on tulossa parannusta (etenkin Chromecastilla katsottaessa). Aikataulu on hieman avoin vielä tässä.
Kameratoiminnasta on laitettu viestiä eteenpäin näiden palautteiden myötä oikealle taholle.
//Joonas L.
Palautetta kameratoininnasta on annettu nyt vuoden ajan ja Telian mukaan välitetty aina oikealla taholla. Kannattaisiko viestin välityksen sijaan tehdä asialle jotain? Kun tuo palaute ei näytä asiaa muuttavan, jos reilu vuosi on jo asiaa odoteltu.
lainelaser
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- NHL Leijonat Huuhkajat JYP
Eiks sul kuva näy, vai mihkä sää ääniä tarttet?SaiPan koosteesta puuttuu äänet.
Aleksander Barkov FLA - Mikko Rantanen COL - Sebastian Aho CAR - Teuvo Teravainen CAR - Patrik Laine WPG - Kaapo Kakko NYR - Roope Hintz DAL - Mikael Grandlund NSH - Jesperi Kotkaniemi MTL - Kasperi Kapanen TOR - Eeli Tolvanen NSH
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy