Kateeksi käy Kuopiolaisia, Mikkeliläisiä ja Vaasalaisia, kun saavat kuunnella omien joukkueidensa vieraspelejä radiosta.
Kouvolassakin oli aikanaan erittäin hyvä paikallisradio (SBC-Radio), jossa selostettiin aikoinaan lähes kaikki KooKoon vieraspelit. Täällä Kaakkois-Suomessa sitten radioasemia fuusioitiin keskenään ja nyt Kouvolassa kuuluukin kaksi eri paikallisradiota eli Iskelmäradio ja Radio NRJ. Täytyy sanoa, että näiden kyseisten radioasemia taso on laskenut kuin lehmän häntä noista SBC-Radion kulta-ajoista. Toki noista radioasemista voi kuunnella musiikkia, mutta toivoisi, että radioissa panostettaisiin myös hiukan paikallisuuteen ja mikäs olisi parasta kuin selostaa KooKoon vieraspelejä. Ei tarvitse kummoinenkaan guru olla, että voi ennustaa radioasemien kuulijoiden määrän kasvavan toimenpiteen jälkeen räjähdusmäisesti.
Kaikki KooKoon kannattajat, ei muuta kuin palautetta kyseisille radioasemille, jotta viimeistään ensi vuonna myös meille tarjottaisiin mestisherkkua vieraspelien muodossa.
Itse olen jo palutteen antanut. Yhteystiedot radioihin löytyy netistä:
www.nrj.fi (nrj = palaute)
ja
www.iskelma.net (palaute)