Onnittelut

  • 1 126
  • 4

PeteX

Jäsen
Suosikkijoukkue
Töölön Vesa/Jokerit, Leeds Utd, Only Oranje
Johan on aikoihin eletty kun maajoukkueen voittaessa Ruotsin, Venäjän ja Tsekin ja koko Tsekin turnauksen, niin kukaan ei ole innostunut asiasta. Onnittelut siis Leijonille hyvästä turnauksesta, joka on oleellinen osa valmistautumista Salt lake Cityyn. Kaverit vaihtuu, mutta henki on saatu päälle. Erityisesti HPK:n ketju ja Lintu sekä veskarit olivat hyviä.
 

c'elysee

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS
Oli tosiaan hienoa huomata, että liigamme tasossa on myös leveyttä. Aina on tulossa uusia nälkäisiä kavereita maajoukkueeseen. Puheet liigan tason laskusta taitavat olla vahvasti liioiteltuja.
 

laatokka

Jäsen
Aivan. Suomen SM-liiga on Euroopan kovatasoisin ehdottomasti. Kiitokset valmennuspuolelle. Nöki, että Suomen joukkueella oli kova tempo päällä ja voimaakin löytyi. Lupaa hyvää "Suolajärven Sityn" kisoihin.
 

Maestro

Jäsen
Euro Hockey Tourin ensimmäisellä osaturnauksella ei ole mitään tekemistä Salt Lake Cityn talviolympialaisten kanssa. Kaikkien aikojen kiekkoturnauksessa pelaavat täysin eri miehet kuin Euroopan sarjoista kootun, ei läheskään parhaan mahdollisen pelurirykelmän sisältämät kiekkotaiturit muutamaa mahdollista poikkeusta lukuunottamatta. Suomen sijoitus kyseisissä mittelöissä on sitä paitsi ratkennut jo viimeksi menehtyneellä viikolla. Se on sija viidestä kahdeksaan. Syyn tähän tiennee jokainen suomalainen, joka ei vietä elonpäiviään pimeässä nyörein solmitussa säkissä.

Ainoa kohde, jota päättyneen turneen heijasteet voisivat valaista, tosin suurella varauksella, on keväällä länsinaapurissa järjestettävät jokavuotiset maailmanmestaruuskilpailut. Niissä uskon Suomen menestyvän.
 

uusiolli

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS, Montreal, Tuto Hammers-95
Kiitos Ara...

...kun annoit Norrelle mahdollisuuden.

Eiköhän Norre aika hyvin vastannut.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös