La 9.12.2006 Kalpa-Lukko

  • 716
  • 0

1936

Jäsen
Suosikkijoukkue
1963 | 2021
Muutaman tunnin päästä peli eikä vielä ole edes ketjua avattu. Peli on tänään Lukolle erittäin tärkeä. Tällä hetkellä joukkue porhaltaa voittoputkessa - viidestä viimeisestä ottelusta ollaan voitettu 4. Lukon johto on laittanut joukkueen tavoitteeksi pääsy kuuden joukkoon runkosarjassa, joten tänään on otettava 3 pistettä, jotta jonkinlainen takaa-ajo säilyy suoraan playoff-paikkaan. Tällä hetkellä tuo viiva on 4 pisteen päässä, mutta TPS:llä on kaksi ottelua pelattuna vähemmän. Välissäkin on toki kolme joukkuetta.

Kalpalla on taas kahdeksan pelin tappioputki, joten varmasti joukkue haluaa näyttää kotiyleisölleen ennen kuin joulutauko koittaa.

Seuraa heitä:

Stara: Oli torstaina niin dominoiva kentällä, että Heikkilä itki uusia jakoja toisella erätauolla. Montako pistettä tänään? SM-liigan paras pelaaja.

Law-Dog:
SM-liigan kuumimpia kassareita tällä hetkellä. Kaksimetrisellä ruhollaan peittää maalin kiitettävästi.

Topparotsi: Pelaa elämänsä kauttaan Haatajan ja Saarenheimon kanssa. Montako pistettä tänään?

Aku Pekkarinen: Kuka?

Juha "Juha Virtanen" Virtanen: Wtf?


Edit. Olinpas myöhässä. Voi liittää Aeromanin avaukseen.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös