Karpolla on asiaa.

  • 3 078
  • 9

Sistis

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна
Katsoinpa tuossa viime sunnuntaina ohimennen Karpon ohjelmaa ja täytyy kyllä sanoa, että on mennyt äijän toiminta ala-arvoiseksi.

Karpo oli ottanut nokkiinsa hänen nimeään väärin käyttävästä http://karpo.net -sivusta. Hän oli selvittänyt, onko tällainen lainmukaista ja kun kuulemma oli, niin hän teki sitten itse samalla tavalla ja varasi itselleen seuraavat domainit:
http://www.johanneskoskinen.net ja
http://www.suvilinden.net

Karpo väitti, että tuo hänen nimeään käyttävä sivu sisältää mm. pedofilia-vitsejä... tosiasiassa tuo oli aika kärjistävä ilmaisu, sillä sivulla käsiteltiin etupäässä Karpomaisesti yhteiskunnallisia epäkohtia ja nuo pedofilia-vitsit eivät olleet Karpo.netissä, vaan sivuilta löytyi ainoastaan linkki sinne.

Kun vertaa Karpon omaa tekelettä http://www.johanneskoskinen.net -iä tähän Karpo.net .n, niin kyllä täytyy ihmetellä Karpon logiikkaa.... Ohjelmassa Hannu kertoi kopioineensa kaiken sisällön tekeleeseensä Karpo.netistä....

Karpo.netin keskustelupalstalla on keskustelua asiasta. Tiedä sitten, ketä uskoo, mutta tuon sivun webmaster väittää Karpon vääristelleen hänen lausuntojaan ohjelmassa.

Enpä tiedä... sensaatiohakuinen äijä se Hannu on... mutta ei hänestä ainakaan html-koodaajaa tule, sen verta tökerö tuo johanneskoskinen.net :D.

Kommentteja.
 

kamraterna

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Kyllä nyt rupeaa Hannulta mopo karkaamaan käsistä. Pieni "huili" voisi olla paikallaan :)

Mutta aijai, kun tuon suvilinden.net:in saisi itselleen käyttöön, voisi vaikka jatkoajan porukalla kerätä sinne sopivaa "materiaalia" :cool:
 

Sistis

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна
No ei muuta, kuin soitto Hanskille ja kysytään, onko se kaupan. Porukalla sitten kolehti kasaan. Olisikohan muuten org vapaana....
 

kamraterna

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Vapaana näyttäisi olevan.. myöskin .com on vapaa. Nyt vaan joku puuhamies asialle, mä saan järkättyä tilan sivuille, jos joku vaan tekee ne ;)
 

Roku

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko
Viestin lähetti kamraterna
Kyllä nyt rupeaa Hannulta mopo karkaamaan käsistä. Pieni "huili" voisi olla paikallaan :)


Joo. Karpo huilaa seuraavat kaksi kuukautta.

Minä kyllä tietyllä tavalla tykkään tuosta Karpon harjoittamasta sosiaalipornosta. Karpo on kuitenkin aina "pienen ihmisen puolella", kuten hän itse sanoo, ja luulenpa, että Karpon ohjelmat ovat ainoita, joista todellakin on ollut hyötyä tavalliselle suomalaiselle ihmiselle.

Vaikka viime aikoina kyllä nämä Karpolla on asiaa-pätkät ovat olleet aika köyhiä, ja viime sunnuntainen juttu ei oikeastaan minua jaksanut kiinnostaakaan. Joskus tuntuu, että aiheet alkavat olla vähissä Hanskilla.

Se nyt ainakin on tullut selväksi, että Karpoa vituttaa hänen ohjelmansa kohtelu, ja siitä hän jaksaa muistuttaa melkein joka ohjelman yhteydessä. Varmaan MTV3 lopettaa tuonkin kohta. Ja onhan Karpolla jo sen verran ikääkin, että eläke häämöttää jo muutenkin.

Katsojia hänen ohjelmansa ainakin kerää paljon. Paljon enemmän, kuin jo lopetettu Sunnuntairaportti aikoinaan, jota MTV3 jaksoi mainostaa aina kuin jotakin erinomaisuutta.
 

Johnny99

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Karpo, tuo virallinen roskatunkion penkoja. Haastattelee (johdattelevilla kysymyksillä?) kaikensorttisia sukankuluttajia, joita on mukamas potkittu päähän ties missä asiassa. Suurimmassa osassa minun näkemistäni tapauksista on mauksi jäänyt se, että tuo sorrettu on omalla tietämättömyydellään, passiivisuudellaan tai silkalla tyhmyydellään myötävaikuttanut kovaan kohtaloonsa, ja tämä jätetään auliisti mainitsematta. Hyvähän kai se sitten on tuollainen vähäväkisten oma Hannu-setä telkkarissakin olla, mä en vaan jaksa sitä katsella.

Hauska K-18-osio oli tuolla Johanneskoskis-sivuilla. ;)
 

Sistis

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна
Karpo on meikäläisen mielestä sensaationhakuinen kaveri, joka tuskin oikeasti vähät välittää ihmisten kohtelusta. Raha on se, joka maailmaa pyörittää tässäkin tapauksessa. Tuo, että mies ottaa käsiteltäväkseen loukkauksen, joka kohdistuu häneen itseensä, on kaiken huippu ja paras osoitus siitä, että mies haluaa vain sensaatioita...
 

Sistis

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна
Keskustelu tuolla karpo.netissä on näemmä karannut hanskasta. Pari topicia poistettu, Lieneekö Hanski päässyt vaikuttamaan?
 

Oloneuvos

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS, ÄTPPOMK,Ottawat Senaattorit
Katsoin vuosia sitten vahingossa yhden kyseisen äijän tekemän ohjelman kokonaisuudessaan. Sen jälkeen naama on tullut vastaan vain kanavia selatessa ja häipynyt ruudulta heti tultuaan huomatuksi.

Karpo kärjistää vastakkain asetteluja. Provosoivilla kysymyksen asetteluillaan hän ohjailee vastaajia antamaan haluamaansa palautetta ja viimeiseksi vetää juuri itse haluamansa johtopäätökset kaikekn kansan huokailtaviksi.

Niin paljoa en turhaa aikaa usko kaleterista löytyvän, että vapaaehtoisesti sitä uhraisin mokoman narsistisen äijän sensaatiohakuisten jorinoiden kuuntelemiseen.

Taitaa muuten olla kaveri ollut joskus roikkumassa saman sukupuun alaoksalla kun Timo T.A. Mikkonenkin. Vahinko, ettei kunnon syysmyrsky silloin raapinut lahoimpia oksia mennessän!
 

OneBigRed

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Hauskinta Karpon ohjelmissa on kun hän osoittaa vakuutusyhtiöiden törkeitä temppuja. Fiksuna miehenä kun tietää ettei vakuutusyhtiöillä ole oikeutta puolustautua.

Kolikolla on aina kääntöpuoli, mutta ohjelmassa tulee vain "kärsineen" kanta esiin, koska vakuutusyhtiöillä ei ole oikeutta kertoa tapausten yksityiskohtia.

Viksu mies, ja tyhmät uskoo.;)
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös