Hokki-KJT 3.2.2002

  • 921
  • 4

Lätkä

Jäsen
Pohjoisen puoleinen tuuli kävi eilen Kajaanin jäähallissa.
Hokki talutteli K-Vantaata, kuin pässiä narussa ja loppu-
tuloksena oli komea 8-0 voitto.

Tänään sitten on toinen etelän porukka Hokin käsittelyssä.
Alkuastelmat ei kyllä KJT:lle liikoja lupaa, mutta lopputulos
nähdään, kun joukkeet ovat pelanneet pelin.

Kaikesta huolimatta kyllä täytyy ihmeitä tapahtua, jos KJT
pystyy pisteenkin Kajaanista hakemaan.

Siispä oletan, että tahti jatkuu siitä, mihin eilen jäätiin ja
arvaus lopputuloksen suhteen 7-2 Hokille.
 

Rok

Jäsen
Suosikkijoukkue
Haukat
Taitaa tulla turpiin...

Jatkoajan otteluennakko

Pahasti ennusmerkit viittaavat siihen suuntaan, että Kajaanissa nähdään kunnon turpakäräjät.

Mikään ei viittaa KJT:n voittoon, mutta toisaalta tämän kauden aikaisemmat kohtaamiset ovat olleet suhteellisen tasaisia, ja tammikuun alun Hokin vierasvoittokin oli lähinnä hyvin pelanneen Häkkisen ansiota. KJT jopa hallitsi ottelua. Mitään ei siis voi varmuudella sanoa etukäteen, mutta Hokki vienee voiton - ehkäpä 5-2-lukemin.
 

PTS

Jäsen
Suosikkijoukkue
Tappara
Juu, kyllä Hokin rutiinisuorituksella pitäisi voitto ottaa. Tosin pitää nyt kuitenkin muistaa myös se, että ottelua ei ole vielä pelattu. KJT osoitti potentiaalinsa alkukaudella, vaikka on sittemmin hiipunutkin aikalailla. Peli on todellakin lisäksi vielä Hokille kolmas kolmeen päivään, joten aikaisemmat pelit varmasti ainakin jonkin verran painavat jaloissa(Kaartinen, Pesonen, Kuusela ja tänäänkin poissa oleva Eichemann eivät tosin pelanneet Jukureita vastaan). Mutta mutta kyllähän Hokki todella selvänä ennakkosuosikkina peliin lähtee. Neljää kenttää Meriläinen todennäköisesti lähtee peluuttamaan.
 

Lätkä

Jäsen
"rutiinisuoritus"

Huh,huh!

Tiukkaa vääntöä 60 min. ja lopputulos 4-2 Hokille.
Kolmas peli kolmen päivän sisällä, joka eittämättä näkyi
Hokin otteissa väsymyksenä. Joukkue ei päässyt missään
vaiheessa omalle tasolleen. Loppujen lopuksi onneksi
se "rutiinisuoritus" riitti ja pisteet jäin Kajaanin.

Nyt sit tauko ja sen jälkeen runkosarjan loppupelit plakkariin.
Pleijarit onkin sitten omalukunsa, jossa voi todella tapahtua
mitä tahansa.

Hyvä Hokki!
 

Hansel

Jäsen
Suosikkijoukkue
HAUKAT,Jokerit
joopajoo.. tähän onkin jo totuttu että KJT tekee työt ja muut korjaa pisteet onnella tai jollain muulla!
Hokki näyttää sopivan hyvin KJT:n vastustajaksi kuten Järvenpäässä jo nähtiin mutta Häkkinen nähtävästi on Jumalan lahja Hokille
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös