Hifk superfanit

  • 2 121
  • 33

Gormi

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Morjensta pöytään!

Olen kehittämässä uutta virtaa HIFK ultrafaneille. Tavoitteemme on valloittaa koko liiga scene ja luoda pelätty ja kunnioitettu asema hifkille. Sekä tunnelma nordiksella mitä jokainen vierasjoukkue pelkää kuollakseen!
Ketkä ovat mukana joukoissa!?

T. Gormi ❤️
 

Frankie

Jäsen
Suosikkijoukkue
평양시 IFK, Philadelphia Flyers, Arsenal FC
Morjensta pöytään!

Olen kehittämässä uutta virtaa HIFK ultrafaneille. Tavoitteemme on valloittaa koko liiga scene ja luoda pelätty ja kunnioitettu asema hifkille. Sekä tunnelma nordiksella mitä jokainen vierasjoukkue pelkää kuollakseen!
Ketkä ovat mukana joukoissa!?

T. Gormi ❤️
Ovatko Feikkiheikit tervetulleita?
 

Tpip

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, L'equip blaugrana, La Albiceleste, Raiders
Morjensta pöytään!

Olen kehittämässä uutta virtaa HIFK ultrafaneille. Tavoitteemme on valloittaa koko liiga scene ja luoda pelätty ja kunnioitettu asema hifkille. Sekä tunnelma nordiksella mitä jokainen vierasjoukkue pelkää kuollakseen!
Ketkä ovat mukana joukoissa!?

T. Gormi ❤️
Ehkä ennen Liigan valloittamista kannattaa harjoitella oman jengin kirjoitusasu kondikseen.
 

SOF1969

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, KKV, Artun pumppu
Morjensta pöytään!

Olen kehittämässä uutta virtaa HIFK ultrafaneille. Tavoitteemme on valloittaa koko liiga scene ja luoda pelätty ja kunnioitettu asema hifkille. Sekä tunnelma nordiksella mitä jokainen vierasjoukkue pelkää kuollakseen!
Ketkä ovat mukana joukoissa!?

T. Gormi ❤️
Onko mitään yläikärajaa? Olen hyvässä kunnossa ikäisekseni.
 

Marleau

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Morjensta pöytään!

Olen kehittämässä uutta virtaa HIFK ultrafaneille. Tavoitteemme on valloittaa koko liiga scene ja luoda pelätty ja kunnioitettu asema hifkille. Sekä tunnelma nordiksella mitä jokainen vierasjoukkue pelkää kuollakseen!
Ketkä ovat mukana joukoissa!?

T. Gormi ❤️


Mitä kaikkea tällaiseen ultrafanitukseen sitten kuuluu noin tarkemmin ottaen? Eikös se jo riitä, jos omistaa kausikortin, pelipaidan ja käy kotimatseissa säännöllisesti?
 

CreaseMonkey

Jäsen
Suosikkijoukkue
Helsingin IFK
Minä en ole messissä.

Diggaan nykyisestä menosta, jos ammattilaiset suorituu ammattimaisesti,.niin osallistun hillitysti. Ylittäköön palkkansa, niin ylitän lippuhintani ja lyön rytmikkäästi lihavia käsiäni yhteen.
 

BigRedBob

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, Florida Panthers, Miami Heat, Trevor Gillies

Metukka

Jäsen
Suosikkijoukkue
Feikkiheikit
Nyt tuoksuu suksivoiteen ja hikisen painitrikoon yhdistelmältä.
 

aquanqua

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Hienoa, että fanitoimintaa kehitetään monissa eri suunnissa. Toivotaan kuitenkin, että meno on astetta kevyempää kuin jefujengi Kansas City Chiefsin superfani-yhteisössä.

Man popularly known as Kansas City Chiefs superfan “ChiefsAholic” was sentenced in federal court today on charges related to a string of 11 robberies, or attempted robberies, in which he stole $847,725 from financial institutions in seven states.

“While parading as a social media celebrity, the defendant secretly engaged in a violent crime spree of armed robberies and attempted robberies across seven states,” said U.S. Attorney Teresa Moore. “Babudar’s robbery spree bankrolled the expensive tickets and travel across the country to attend Kansas City Chiefs games while he cultivated a large fan base online. However, the bank and credit union employees whom he terrorized at gunpoint suffered the brunt of his true nature. He tried to flee from justice, but law enforcement caught up with him and now he will spend a significant portion of his life in prison.”
justice.gov

The Kansas City Chiefs won’t tolerate fighting at Arrowhead Stadium — not even among superheroes.

On Monday, the team banned a superfan, “Red Xtreme” (née Tim Oerman) for his involvement in a physical altercation during the team’s home loss to the Bills earlier this month.

During Kansas City’s Week 5 loss to Buffalo, Oerman came to blows with fellow Chiefs superfan “X-Factor,” whose real name is Ty Rowton. Nearby fans filmed the scuffle, which went viral on Twitter before the video was taken down.
nypost.com


 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös