HIFK:n uusi kanadalainen pakki

  • 6 535
  • 23

Q

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, ULUVFC (kutsuttu kunniajäsen)
Sopimus julkaistaan viimeistään toukokuun ensimmäisellä viikolla. Nimi on ollut eri jääkiekkosivuilla esillä jo jonkin aikaa. Eli erään viime kauden ulkomaisen puolustajan lähtö on käytännössä selvä.
 

BigRedBob

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, Florida Panthers, Miami Heat, Trevor Gillies
Tuota Reiska-vaihtoehtoa aloin itsekin mietiskelemään...
 

ruoska

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, Penguins, Liverpool, Real Madrid
Itsekin luulisin pakin olevan muualta kuin Ameriikasta. Jollei Mälli ja Pena käyneet sitten ostoksilla seuran piikkiin Prahassa. Yksi syy reissuun varmaankin oli Bednarin ja Stepanekin kanssa keskustelu ensi kaudesta. Kaverithan palasivat sitten samaa matkaa takaisin Suomeen herrojen kanssa. Matkan annista Pena sanoi vain jotain konkreettista tapahtuneen stuntin etsinnässä. Yksi mikä vielä ihmetyttää ovat puheet, että joukkueessa ei pelaa ensi kaudella montaa tsekkiä. Nyt kuitenkin näyttää siltä, että määrä on mitä todennäköisimmin neljä. Tuskin Prahasta kovin montaa Ameriikan miestä löytyi. Itse toivoisin kyllä jotain peliä rakentavaa kanukkia tai amerikkalaista. Taitaa vaan olla änäri vieny ne miehet.
 

Germanicus

Jäsen
Suosikkijoukkue
*HIFK* Germanicus Julius Caesar Claudianus
Q

Voisitko nakata sen nimen tiskiin,tällä hetkellä minua ei ymmärrettävistä syistä kiinnosta mitkään muut huhut,ainoastaan Hifk:n pakkitilannetta koskevat huhut kiinnostavat kybällä.Nimiä esiin,niin tarjoan sulle Teet ja Sanwitchit.Eiköhän sieltä Mi5:sta tietoja ala herumaan,vai pitääkö se taas lukea teidän kadonneesta kannettavasta.

My name is Reds,Imperator reds......
 

bystander

Jäsen
Suosikkijoukkue
IFK Helsinki, Mika Saukkosen lenkkikengät
Hmm..

Toinen netissä pyörinyt nimi on Remi Royer. Kenestä siis puhutaan?
 

ruoska

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, Penguins, Liverpool, Real Madrid
Re: Siis kuka??

Viestin lähettänyt käyttäjä bull
Kukas toi Remi Royer on? Ei löytynyt mitään eurohockey.net:stä...

Ei löydy ku pelaa Ameriikan varmisarjoissa. Itse en usko hänen tuloon.
 

bull

Jäsen
Re: Re: Siis kuka??

Viestin lähettänyt käyttäjä ruoska


Ei löydy ku pelaa Ameriikan varmisarjoissa. Itse en usko hänen tuloon.

Tiedätkö näin äkkiseltään osoitetta mistä sais tietoja ko kaverista? Jos vaikka tapahtuis ylläri ja kaveri ois tulossa...
 

Johannes

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, jääkiekko.
Remi

Remi Royer Defense
Born Feb 12 1978 -- Donnacona, PQ
Height 6.02 -- Weight 185 -- Shoots R
Selected by Chicago Blackhawks round 2 #31 overall 1996 NHL Entry Draft



--- Regular Season --- ---- Playoffs ----
Season Team Lge GP G A Pts PIM GP G A Pts PIM
--------------------------------------------------------------------------------------
1994-95 Victoriaville Tigres QMJHL 57 3 17 20 144 4 0 1 1 7
1995-96 Victoriaville Tigres QMJHL 43 12 14 26 209
1995-96 St.-Hyacinthe Lasers QMJHL 19 10 9 19 80
1996-97 Rouyn-Noranda Huskies QMJHL 29 3 12 15 87
1996-97 Indianapolis Ice IHL 10 0 1 1 17 -- -- -- -- --
1997-98 Rouyn-Noranda Huskies QMJHL 66 20 48 68 205 6 1 3 4 8
1997-98 Indianapolis Ice IHL 5 0 2 2 4 5 1 2 3 12
1998-99 Chicago Blackhawks NHL 18 0 0 0 67 -- -- -- -- --
1998-99 Portland Pirates AHL 2 0 1 1 2 -- -- -- -- --
1998-99 Indianapolis Ice IHL 54 4 15 19 164 7 0 0 0 44
1999-00 Cleveland Lumberjacks IHL 57 3 13 16 204 8 1 1 2 12
2000-01 Portland Pirates AHL 40 1 7 8 140
2000-01 Louisville Panthers AHL 18 1 1 2 50
--------------------------------------------------------------------------------------
NHL Totals 18 0 0 0 67
Use these stats!

--------------------------------------------------------------------------------
 

sampio

Jäsen
Suosikkijoukkue
Menestyvin, sympatiat muille hyville.
No niin just!

Ruotsalaisen Reijo vahvistaa Hifk:n puolustusta ensi kaudella!
 

Cairns

Jäsen
Suosikkijoukkue
Miesten ringettemaajoukkue
Brent Severyn...

...olisi Saksasta vapaana, mies joka on tehnyt yli 50 pojoa farmissa ja ollut mm. Tony Twistin mielestä NHL:ssä top-3 tappelija vaikka ei pelkästään sitä halunnut olla... :)

Ainahan saa haaveilla...
 

Johannes

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, jääkiekko.
Uusi kanukki

Yritettäskö kuitenkin saada Z:n tilalle joku joka osaa pelataa sitä aishokia myös. Hakusessa pitäisi olla pelaaja, joka pystyy pelaamaan ylivoimaa.
 

Q

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, ULUVFC (kutsuttu kunniajäsen)
Dave MacIsaac

On nimi, jonka olen kuullut useammalta taholta mahdollisena vahvistuksena. Oli HIFK:n sopimus kuvioissa mukana jo pari vuotta sitten. Nyt NHL-ura on kariutumassa lopullisesti monien vuosien farmikausiin ja suuntana on Eurooppa.
 

breakin

Jäsen
Suosikkijoukkue
hifk
toi remi royer huhu on ainakin täyttä paskaa, siitä voin olla aivan varma. royer huhu/vale lähti liikkeelle tammikuussa vähän ennen siirtoajan umpeutumista joltain sm-liiga huhu sivuilta ja sieltä se levisi muille pasltoille. royer pelasi ifk yhteistyökumppanin farmissa.ja oli sopiva määrä minuutteja ja pelitaitoa.(ei tosin pelaa enää portlandissa.). sen tarkoituksena oli kai osoittaa miten helposti ihan paska huhutkin leviävät ja miten helposti ihmiset niihin uskovat. toikin huhu kiertänyt jo monta kuukautta. toisekseen ,huhut kaikenmaailman huhu palstoilla eivät ole luotettavia. kuka vaan voi lähettää sinne täysin paikkaansa pitämättömän huhun. eli remi royer huhu ifk:hon ei pidä paikkaansa. (kukahan sen huhun pisti liikkeelle ;) ? )
muista kanadalaisista en tiedä. tosin matikainenhan sanoi että olivat katsomassa tsekki-venäjä matsia ja kuulustelemassa prahassa uutta stuntmania. harvemminhan nuo kanadalaiset ovat tsekinmaajoukkueessa tai venäjällä palanneet. silti,saisivat kyllä ottaa mieluummin kanukin,ei ainakaan tsekkejä. eikä se uusi tsekki ole edes fyysinen niinkuin marek. ei tsekkejä!
 

Muksu

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
MacIsaac

MacIsaac oli ostoslistalla pari vuotta sitten. Kaveri on iso, kova ja taitavakin. Jokuhan siinä tietysti mättää, kun änäri ei aukea. Pelasi Kentuckyssa, Kiprusoffin ja Toskalan tiimissä, pakiksi kohtalaisen hyvillä numeroilla:

MacIsaac, Dave D 73 9+24=33 +37 178min

Jos MacIsaac olisi saatavilla niin hienoa. Olen kuitenkin todella skeptinen, vaikka tiedossa onkin, että HIFK on ollut ennenkin miehestä kiinnostunut.
 

japa15

Jäsen
Suosikkijoukkue
Ässät
Reiska on tosi kallis

Giroux oli kyllä aika hyvä pelaaja, mutta myös tosi kallis. 150 000 dollaria netto oli ainakin Matti Virmasen mielestä liikaa päättyneen kauden esitykseen nähden. Ei hän mikään uusi Rafalski sentään ollut.
 

douppi

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK, Liverpool
siis Giroux tulossa vai...

takas.Mitäköhän järkeä siinä olisi.Onko mies muka niin isojen rahojen (yli milj.) arvonen.Kyllä uskon sopivimpiakikin pakkeja vielä toukokuun alussa löytyvän.
Miettisivät nyt kerranki,mihin sitä rahaa oikeen roiskitaan!!!
 

toimittaja

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Viestin lähettänyt käyttäjä Q
Sopimus julkaistaan viimeistään toukokuun ensimmäisellä viikolla. Nimi on ollut eri jääkiekkosivuilla esillä jo jonkin aikaa. Eli erään viime kauden ulkomaisen puolustajan lähtö on käytännössä selvä.

Q,
alkaa päivät käymään vähiin. Ettet vaan ollut Penan ja Mällin kanssa samalla Prahan reissulla dokaamassa?
 

kamraterna

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Huti tuli tästäkin

ei muuta
 

tiki10

Jäsen
Suosikkijoukkue
Nybbe Ja Tobbe All-Stars
Re: Huti tuli tästäkin

Viestin lähettänyt käyttäjä kamraterna
ei muuta

Taisi Pena istua puhelimessa juuri väärään aikaan tilaamassa Fiskarsin puutarhatarvikkeita... :) :)
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös