Czerkawski

  • 2 253
  • 7

rystylämäri

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit
Saa nähdä luisteleeko Suomea vastaa jäälle Puolan kirkkain kiekkotähti Marius Czerkawski. NY Islanders on sarjassaan 2-0 tappiolla joten kesäloma häämöttää. Marius on aikaisempina vuosina ollut uskollinen isänmaalleen ja osallistunut usein B-sarjan kisoihin. Saatta olla että Czerkawski ehtii vasta putoamiskarsintoihin mutta hän voipi olla ratkaiseva lenkki kun Puola taistelee sarjapaikasta.
 
Viimeksi muokattu:

The Rock

Jäsen
No, jos emme Suomi - Puola ottelussa näe Puolan kirkkainta tähteä kaukalossa niin näemme ainakin "Puolalaisen Vasaran" Krzysztof Oliwan! Todella mielenkiintoinen tapaus joka varmasti tulee olemaan yksi Puolan tärkeimmistä pelaajista MM-kisoissa. Toivottvasti nyt heiluu maaliverkko eikä nyrkki! ;)
 

Diamond

Jäsen
Suosikkijoukkue
Tappara, Phoenix Coyotes, Liverpool, TPV, Haka
Czerkawski tuli kisoihin ja Puola tekee Italiaa vastaan 5 maalia kun kolmessa aikaisemmassa pelissä maalisaldo on ollut tylysti 0.
En tiedä mitkä olivat miehen tehot eilen mutta herää kysymys että onko hän se pelastava ritari jonka ansiosta Puola pysyy A-sarjassa?
 

n0lla

Jäsen
Suosikkijoukkue
Espoo Blues, Espoon Oilers
Czerkawski teki vain yhden maalin, mutta pelkällä läsnäolollaan paransi varmastikkin Puolan peliä.
 
Suosikkijoukkue
Two Degrees of Mike Sillinger
Puolan suuntana on jälleen B-sarja, sillä Slovenia on jo varmistanut putoamissarjan voiton. Kaksi heikointa Euroopan maata putoavat, eli Puola ja Italia. Japanilla on omat alueelliset karsinnat.

Puola johtaa kahden erän jälkeen japseja 4-1, mutta sekään ei auta.
 

Bandana

Jäsen
Viestin lähetti Espoon Siniset
Puolan suuntana on jälleen B-sarja, sillä Slovenia on jo varmistanut putoamissarjan voiton. Kaksi heikointa Euroopan maata putoavat, eli Puola ja Italia. Japanilla on omat alueelliset karsinnat.

Puola johtaa kahden erän jälkeen japseja 4-1, mutta sekään ei auta.

Näin on. Harmillista, sillä Suomen kisoissa ei sitten voi ihailla kun Marre vie huonompiaan kahveelle...
 

Ted Raikas

Jäsen
Suosikkijoukkue
SaiPa
On se minusta hiukan kohtuutonta että Puola kukistaa selkeästi huonomman maan Japanin ja joutuu itse putoamaan alas. Ok Japanilla on kiintiöpaikka, mutta se juuri suututtaakin, varsinkin kun siellä ei juuri kilpailua ole, mutta minkäs teet. Tosiasia on kuitenkin se että Puolalla olisi varmasti ollut tulevaisuudessakin enemmän annettavaa kuin nousevan auringon maalla...
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös