Onko Jatkoajan tilastoissa jotain vikaa, kun se näyttää Sean Bergenheimin saalistaneen neljässä Mestis-pelissä 52 jäähyminuuttia? Mitä on mies riehunut? :D
Kyllä ne tilastot pitävät paikkaansa. Hyvinkäällä huitaisi vihellyksen jälkeen vastustajaa korkealla mailalla ja K-Vantaa-KJT-pelissä oli syyksi merkitty keihästäminen. Molemmista siis 5+20.
Silloin Hyvinkäällä Bergenheim pelasi muuten ilman häkkiä, vaikka sääntöjen mukaan -84-syntyneiden pitäisi kait Mestiksessä sellaista pitää. Ilmeisesti olisi siis voinut lisätä vielä yhden kakkosen väärästä varusteesta...?
Viestin lähetti SÄLLI 85 Pari ulosajoa se kersa on kuulemma saalistanut ja yhen kakkosminuuttisen. Aika tulinen kakara, mutta mä olisin pistänyt sitä häkkilintua päihin, jos olis mulle tullu aukomaan.
Eikö K-Vantaan ja Jokereiden välillä toimita niin, että Jokerit pistää aina pelaajan pari sinne, ottaa jonkin ajan kuluttua pois ja heittää uudet tilalle? Siis nuorien pelaajien kohdalla.
Viestin lähetti Juha Salminen Eikö K-Vantaan ja Jokereiden välillä toimita niin, että Jokerit pistää aina pelaajan pari sinne, ottaa jonkin ajan kuluttua pois ja heittää uudet tilalle? Siis nuorien pelaajien kohdalla.