Ei ole itsellä nyt samaa varmaa fiilistä kuin Virran vimosella, mutta olenkin vähän hönö.Onhan runkosarjan voitto aina ihan jees. Toisaalta se ei lämmitä takan reunalla yhtään kauden jälkeen. Nyt alkaa todellinen puntarointi. Melko levollinen fiilis sen perusteella, mitä viesti kopistakin on. Toivottavasti mennään oikeesti pitkälle ja voin myöntää olleeni väärässä Lämsän suhteen.
Ei ei, Typhoonin keikkaahan se puskee tehdastakuulla. Tai no ainakin yhtä hyvä takuu kuin Kestnerin maaleissa.Hieman se tuolta puskee Tapparaa vastaan puolivälieriin, jos säälit menevät oman veikkauksen mukaisesti.
Ei minullakaan samaa ole, mutta luottvaisempi kuin aiemmin. Varmasti kaikki on mahdollista maan ja taivaan välillä edelleen. Mutta silti vielä sanottava, että Lukko kokosi itsensä voittoputken jälkeisestä tappioputkesta, vaikka Gelinas sivussa ja lopulta myös Repo.Ei ole itsellä nyt samaa varmaa fiilistä kuin Virran vimosella, mutta olenkin vähän hönö.
Onkos näitä kahdessa eri seurassa runkosarjan voittaneita päävalmentajia muuten paljon?
Tarkistamatta Aravirta.Onkos näitä kahdessa eri seurassa runkosarjan voittaneita päävalmentajia muuten paljon?
Olet väärässä.Tämä on varmaan monelle katkera paikka ,ei oikein jaksa Lukon runkosarjan voitosta iloita koska Lämsä:-)
Tämä on muuten aika mielenkiintoinen ja monitahoinen kysymys. Montako nimeä listalla edes on? Kahdesta viiteen.Listatkaapa tähän ne valmentajat, jotka ovat luotsanneet Lukon runkosarjan ykköseksi.
Tämä on muuten aika mielenkiintoinen ja monitahoinen kysymys. Montako nimeä listalla edes on? Kahdesta viiteen.
SM-liigan ajalta alkaen vuodesta 1975 sillä listalla on ainakin tasan kaksi nimeä.
Hämäläinen ja Lämsä? No joo no joo, mutta 31 peliä hei.SM-liigan ajalta alkaen vuodesta 1975 sillä listalla on ainakin tasan kaksi nimeä.