Takaisin   Jatkoajan keskustelupalsta > Kotimainen jääkiekkokeskustelu > Mestis > KooKoo

Verkkolehden uusimmat jutut
"Kotikisakirous taitaa olla vanhempi kuin minä" | 20.05. 01:51
Gabriel Landeskogista tuli maailmanmestari vasta 20-vuotiaana.
Sveitsin turnauksen ainoa tahra | 20.05. 01:36
Yhdeksän voittoa ja yksi tappio. Sveitsi hävisi vain MM-kisojen viimeisen...
Eriksson: "Käsittämätön tunnemyrsky" | 20.05. 01:24
Ruotsi voitti maailmanmestaruuden kotiyleisönsä edessä.
Ruotsille kotikisamestaruus | 20.05. 00:36
Ruotsi mursi pitkään jääkiekon MM-kisoja kohdanneen kotikisakirouksen, kun...
Kisojen parhaat palkittiin - Kontiola paras hyökkääjä | 20.05. 00:10
Petri Kontiola oli ainoa tähdistöön valittu suomalainen.
Jukka Jalosen Leijona-pesti päätökseen | 19.05. 22:24
Jukka Jalosen toistaiseksi viimeinen ottelu Suomen päävalmentajana päättyi...

Vastaa viestiin
 
Ketjun työkalut Näyttövalinnat
Vanha 09.03.2009, 16:30   #1
Strawberry
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
KooKoo 2009-2010

Meneillään oleva kausi päättyi rankkaan pettymykseen, joten on syytä kääntää katseet ensi kauteen. Ensimmäisiä pelaajauutisia KooKoon osalta saadaan varmaan odotella vähintään 1-2 kuukautta.

Ennen pelaajauutisia Kouvolassa jännitetään, kuka on se kovaksi kohuttu kiekkomies, joka astuu keväällä KooKoon uudeksi toiminnanjohtajaksi.

Vladimir Kolek ja KooKoo ovat varmojen huhujen mukaan jo sopineet siitä, että tsekkivalmentaja jatkaa KooKoossa ensi kaudellakin.

Pelaajista KooKoolla olisi tärkeää pystyä pitämään joukkueen sielu Mikko Liukkonen myös ensi kaudellakin. Toinen tärkeä pelaaja, jonka ympärille ensi kauden joukkuetta voisi lähteä rakentamaan on eittämättä Jarno Kultanen. Mikko Liukkosen jatkoa KooKoossa pidän erittäin todennäköisenä, mutta mitä tekee Jarno Kultanen? Riittääkö kiinnostusta vielä liigaan vai palaako KooKoon puolustukseen päättämään pitkän ja hienon uransa? Sen aika näyttää.
Strawberry on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 17:11   #2
KPL
 
Suosikkijoukkue: KooKoo, Q
Konttiselle voisi yrittää raapustaa jatkoa, jos miehelle mestis kelpaa. Muutenhan joukkue on täynnä pelaajia, jotka voidaan korvata suhteellisen vaivattomasti, mutta Konttisen tasoista hyökkäävää puolustajaa KooKoo ei kyllä tule löytämään. Jonkun Kultasenkin vaikutus yksittäisenä pelaaja peliotteiden kautta on mielestäni selkeästi pienempi, vaikka hän laadukas pelaaja onkin ja tuo varmasti johtajuutta pukukoppiin ja uskottavuutta toimintaan. Liukkosen toivoisi tietysti myös jatkavan.

Kolekin kenkisin sen sijaan menemään. Eiköhän se olisi jo uuden miehen aika yrittää luotsata KooKoo menestykseen. Turha vetää mitään ikuisuusprojekteja valmentajalla, joka ei kuitenkaan ole onnistunut tuomaan sitä toivottua menestystä. Mielestäni Mansikka homehtui jo penkin takana aivan liian kauan ja nyt näyttäisi käyvän samalla tavalla.

Sitten vielä jos menestyminen on tavoitteena, niin ykkösmaalivahti on kyllä varsin korkealla hankintalistalla. Härmästä tai Lohtanderista ei ole siihen hommaan.
KPL on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 17:27   #3
Hescu
 
Suosikkijoukkue: Leijonat, KooKoo
Vaihtuvuus tulee jälleen olemaan suurta, sillä Rautee, Dickenson, Nistas, Uronen, Konttinen ynnä muut varmaankin vaihtavat maisemaa. Veikkailuahan tämä toki tässä vaiheessa on. Jatkajina nykyisestä rungosta näkisin lähinnä KooKoo-taustaiset pelurit. Paljon toki riippuu myös taloustilanteesta. Kovasti tässä odotellaan tietoja siitä, tuliko lunta tupaan tästä kaudesta.
__________________
"Would you like to make a donation to The United Negro Cheeseburger Fund?" - kiertolainen allekirjoittaneelle Washington D.C.n kaduilla
Hescu on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 19:23   #4
Dynamite
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Lainaus:
KPL kirjoitti: Näytä viesti
Konttiselle voisi yrittää raapustaa jatkoa, jos miehelle mestis kelpaa. Muutenhan joukkue on täynnä pelaajia, jotka voidaan korvata suhteellisen vaivattomasti, mutta Konttisen tasoista hyökkäävää puolustajaa KooKoo ei kyllä tule löytämään.
Olen täysin samaa mieltä. Konttinen oli pelaamissaan otteluissaan heittämällä mestiksen paras kiekollinen puolustaja.

Lainaus:
KPL kirjoitti: Näytä viesti
Vaihtuvuus tulee jälleen olemaan suurta, sillä Rautee, Dickenson, Nistas, Uronen, Konttinen ynnä muut varmaankin vaihtavat maisemaa.
Eipä haittaa. Tämän kauden pelaajat eivät pystyneet täyttämään heihin kohdistuneita odotuksia, joten muutoksia on tapahduttavakin. Liukkonen, Kultanen ja Konttinen ovat tärkeimmät pelaajat, jotka KooKoon kannattaa kiinnittää ensi kauden joukkueeseen. Kaikki muut ovat helposti korvattavissa.
Dynamite on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 19:43   #5
Banys
 
Suosikkijoukkue: Jugurit
Lainaus:
Dynamite kirjoitti: Näytä viesti
Liukkonen, Kultanen ja Konttinen ovat tärkeimmät pelaajat, jotka KooKoon kannattaa kiinnittää ensi kauden joukkueeseen. Kaikki muut ovat helposti korvattavissa.
Kuka on siis se halpa ja helppo korvaaja esim. Dickensonille?
Banys on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 19:51   #6
Dynamite
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Lainaus:
Banys kirjoitti: Näytä viesti
Kuka on siis se halpa ja helppo korvaaja esim. Dickensonille?
En osaa vastata tuohon, koska itselläni ei ole mitään tietoa kenenkään yksittäisen KooKoon pelaajan palkasta eli itselläni ei ole ollut tietoa onko Dickenson ollut KooKoolle halpa pelaaja?

Mutta ok. Laajennetaan listaa eli Dickenson, Liukkonen, Konttinen ja Kultanen. Jos tuo nelikko saadaan pidettyä niin voidaan olla enemmän kuin tyytyväisiä. Dickenson on kuitenkin oikeastaan ainoa täysin selvä tapaus KooKoon tämän kauden pelaajista, joka ei tule arvioni mukaan jatkamaan enää ensi kaudella Suomessa.
Dynamite on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 22:06   #7
Zeta03
 
Suosikkijoukkue: Porin Ässät, sympatiat KooKoo
Lainaus:
Dynamite kirjoitti: Näytä viesti
Liukkonen, Kultanen ja Konttinen ovat tärkeimmät pelaajat, jotka KooKoon kannattaa kiinnittää ensi kauden joukkueeseen. Kaikki muut ovat helposti korvattavissa.
Rauteeta parempaa sentteriä tuskin KooKoon rahoilla löytyy ensi kaudeksi mistään. Paremmuudella tarkoitan miehen kokemusta, aloitustaitoa, pelisilmää ja rauhallisuutta. Liike voi olla hieman verkkaista (riittää toki Mestikseen) mutta toisaalta kaverin voi huoletta laittaa viimeisellä minuutilla omanpään aloitukseen. Samaa ei voi sanoa monesta muusta sentteristä.

Mikäli liike olisi hieman parempaa, näkisin Rauteen mielelläni takaisin Ässissä ensi kaudella. Eli en usko helppoon ja ainakaan halpaan korvattavuuteen Rauteen kohdalla, olkoonkin että kaverilla oli erittäin rikkonainen kausi.
__________________
********************************* The only card I need is the Ace of Spades *********************************
Zeta03 on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 09.03.2009, 22:14   #8
Strawberry
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Lainaus:
Zeta03 kirjoitti: Näytä viesti
Rauteeta parempaa sentteriä tuskin KooKoon rahoilla löytyy ensi kaudeksi mistään.
Toivoisin, että tällä kaudella loukkaantumisista kärsinyt Mikko Rautee jatkaisi KooKoossa vielä ensi kaudellakin. Vaihtoehtoina Rauteella varmasti kuitenkin liiga, ulkomaat ja ehkä myös hänen kasvattiseuransa TuTo. Sillehän ei mitään voi jos ulkomaat tai liiga nappaa Rauteen, mutta jos jatkaa mestiksessä niin silloin Rauteesta kannattaa pitää kiinni kynsin ja hampain.

Eiköhän tässä vielä maaliskuun aikana ala uutisia tihkumaan KooKoosta. KooKoon sivujen mukaan KooKoo tiedottaa ensi kauteen liittyvistä asioista lähiviikkoina. Sen verran mitä olen tänään vähän kuullut juttua, niin KooKoo ei tule ensi kaudella tippaakaan tinkimään liigatavoitteestaan mikä onkin aivan oikein.
Strawberry on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 11.03.2009, 17:51   #9
Molkke
 
Mikä on Suutarin tilanne? Onko mies vielä KooKoon palkkalistoilla? Mahtaako miehellä olla samanlaisia hakuja kuin Dickenson vielä takataskussa? Mielestäni Suutarin ei-hanskaaja hankinnat täyttivät paikkansa.
Molkke on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 11.03.2009, 18:03   #10
Zeta03
 
Suosikkijoukkue: Porin Ässät, sympatiat KooKoo
Lainaus:
Molkke kirjoitti: Näytä viesti
Mikä on Suutarin tilanne? Onko mies vielä KooKoon palkkalistoilla? Mahtaako miehellä olla samanlaisia hakuja kuin Dickenson vielä takataskussa? Mielestäni Suutarin ei-hanskaaja hankinnat täyttivät paikkansa.
Wanha juttu jo tuo koko Suutarin pesti...

http://www.kookoo.fi/kookoo/www/fi/a..._objectID=7282

KooKoon pitää nyt katsoa eteenpäin, ei taaksepäin.
__________________
********************************* The only card I need is the Ace of Spades *********************************
Zeta03 on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 11.03.2009, 18:07   #11
fågel
 
Suosikkijoukkue: Sport Vaasa
Lainaus:
Dynamite kirjoitti: Näytä viesti
Olen täysin samaa mieltä. Konttinen oli pelaamissaan otteluissaan heittämällä mestiksen paras kiekollinen puolustaja.
Kouvolassa on ollut jo kauan tämä tapa mainostaa omia pelaajia juuri tähän tyyliin. Ja en kyllä oikein pidä Konttista puhtaana kiekollisena pakkina. Ennemminkin hyökkäävä, mutta ei kyllä peliä tekevä kiekollinen puolustaja.
__________________
"En edes muista onko mestiksessä jotain muitakin joukkueita." -Robin Big Snake Sportin valmentaja vaihdoksesta.
fågel on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 11.03.2009, 18:34   #12
Everton
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Lainaus:
fågel kirjoitti: Näytä viesti
Ja en kyllä oikein pidä Konttista puhtaana kiekollisena pakkina. Ennemminkin hyökkäävä, mutta ei kyllä peliä tekevä kiekollinen puolustaja.
En tiedä, miten kiekollinen puolustaja pitäisi määritellä, mutta kyllähän Konttinen heitteli sellaisia avauksia, etten ole vastaavia Mestiksessä nähnyt. Helpot syötöt ja ratkaisut jäivät kyllä sitten vähemmälle.
__________________
[CENTER]"Unless we do something about it, in ten or fifteen years the Internet
will be monopolized by the megacorporations" -Noam Chomsky[/CENTER]
Everton on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 10:38   #13
Putte
 
Suosikkijoukkue: KooKoo, Tommy Wingels, San Jose Sharks
Ensi kaudeksi KooKoon hyökkäykseen on hankittava takaisin tällä hetkellä Kouvolassa asuva Kory Baker. Puolustukseen takaisin Jarno Kultanen sekä jatkosopimukset ainakin Tero Konttiselle, Iikka Törnvallille, Kaj Lindströmille sekä lisäksi patonginpurijoiden maasta takaisin KooKoon puolustukseen Michael Clarke. Pitääköhän huhut paikkansa, että Antti Ore olisi palaamassa takaisin KooKoon maalinsuulle? Entä olisiko tietoa onko Jukka Suutari palannut takaisin KooKoon pelaajakoordinaattoriksi? On ainakin ollut viime päivinä Kouvolassa. Olisi ainakin projektiluonteisesti hyvä lisä kartoittamaan KooKoon ensi kauden ulkomaalaisvahvistuksia.
Putte on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 10:59   #14
Strawberry
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Löytyisikö A-junnujen tämän kauden liigasta pelaajia, joita kannattaisi yrittää hankkia KooKoon ensi kauden edustusjoukkueeseen? En tarkoita nyt mitään panupoutasia vaan näitä markovirtaloita.

KooKoon pitää panostaa nyt entistä enemmän pelaajahankintoihin, jotta löydetään heti oikeantyyppisiä pelaajia kaikille pelipaikoille. Kajaanin Hokki on hyvä esimerkki. Hokki toimii kaikessa suhteessa KooKoota pienemmillä resursseilla, mutta on onnistunut kuitenkin pelaajahankinnoissa erinomaisesti. Kahtena edelliskautena Hokki on ollut mestiksen finaaleissa ja taaskin mukana neljän parhaan joukossa. Hokki on löytänyt todellisia helmiä mm. A-junnujen SM-liigasta. No hankkihan KooKookin tosin Putte Virtalan, joka kuitenkin löi itsensä läpi vasta Kajaanissa. Jos mietitään Hokin yleisömääriä ja budjettia niin pienelläkin budjetilla on mahdollista rakentaa menestyvä mestisjoukkue. Tästä olisi monellakin mestisjoukkueella opittavaa.
Strawberry on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 11:08   #15
Fordél
 
Suosikkijoukkue: Kom igen Ilves!
Lainaus:
Putte kirjoitti: Näytä viesti
Pitääköhän huhut paikkansa, että Antti Ore olisi palaamassa takaisin KooKoon maalinsuulle?
Sehän selviää vasta kun nimi on sopparissa ja asia julkisuudessa, mutta hyvin vahva huhuhan tämä on.

Lainaus:
Putte kirjoitti: Näytä viesti
Entä olisiko tietoa onko Jukka Suutari palannut takaisin KooKoon pelaajakoordinaattoriksi? On ainakin ollut viime päivinä Kouvolassa. Olisi ainakin projektiluonteisesti hyvä lisä kartoittamaan KooKoon ensi kauden ulkomaalaisvahvistuksia.
Tuskin on. Viime päivät on mennyt Kouvolassa varmasti vanhoja tuttuja morjestellessa ennen kuin koko porukka hajoaa. Jos Suutari tekisi paluun, pitää yhteistyötä tiivistää tulevan valmennuksen kanssa. Ei enää panupoutasia eikä mäkwäytä vaan pelaajia, joista on oikeasti hyötyä joukkueelle ja jotka sopiva täydellisesti valmentajan pelitapaan.
__________________
Valkeakosken kaupungin slogan: "Haista vittu! Paska täällä jo haiseekin." Miika Nousiainen
Fordél on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 11:33   #16
dynothane
 
Suosikkijoukkue: Kookoo, KPL
Konttinen on mestiksen Nummelin.. Ei se Numppakaan ole arvostustaan puolustustaidoistaan saanut.. Aikamoinen kahvaaja/roikkuja Nummelin on, tosin blokkaa pelin aikana ehkä 20 laukausta ja on "hieman" Konttista parempi pelaaja. Ehdottomasti saatava ensi kaudeksi Konttinen-Kultanen pakkipari ykköskenttään.. Konttisen vajaavuudet puolustussuunnassa pitää paikata selkeästi puolustavammalla kiekkovarmalla pakilla.. Tosin tuo toivomani pakkipari saattaisi joskus törmätä toisiinsa vastustajan maalin takana..
dynothane on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 11:57   #17
Dynamite
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Mielenkiinnolla odotan kuinka paljon KooKoon kokoonpano tulee muuttumaan ensi kaudeksi. KooKoossa varmaan on hyvin pitkälti jo tiedossa, ketkä ovat mahdollisesti jatkamassa ja ketkä yrittävät esim. ulkomaille sopimusta.

Edelliskaudella KooKoosta lähti 10 pelaajaa mv. Antti Ore (Jokipojat), p. Michael Clarke (Ranska), p. Jani Honkanen (HIFK), p. Ville Vuorisaari (K-Vantaa), p. Michael Kolarz (Tsekki), h. Kory Baker (Jukurit), h. Teemu Ramstedt (HIFK), h. Henri Peltola (K-Vantaa), h. Miikka Lindholm (Jukurit), h. Oskar Essen (Norja) ja voisi ennustaa, että vaihtuvuus tulee jälleen olemaan suunnilleen samaa luokkaa.

Olisi hyvä kuulla lähipäivinä kuinka suuri vaihtuvuus KooKoossa tullaan suunnilleen näkemään. Avainpelaajien kanssa varmasti on neuvotteluja jatkosta käyty jo kauden mittaan ja neuvotteluja käydään edelleen, mutta jonkinlaista käsitystä varmasti on jo tiedossa vaihtuvuuden suuruudesta.
Dynamite on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 12:49   #18
teroz
 
Suosikkijoukkue: KooKoo, KPU, Eno Jets & Jan Lundell
No näyttäisi nyt siltä, että Suutari autaa joukkueen kokoamisessa kaudelle 2009-2010. Ei siinä mitään, jos yhdenkin munamiehen tai Tuomen tyylisen skouttauksen löytää, niin loistava juttu. Sitten kun vain jättäisi potut löytämättä ja keskittyisi vaikka mansikoihin.

Tare se Mestiksen Nummelin on ;)
__________________
"Joskus pitää antaakin, aina ei voi olla saajapuolella" KooKoo 2012-2013
teroz on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 13:16   #19
koukou
 
Suosikkijoukkue: KK
Lainaus:
teroz kirjoitti: Näytä viesti
No näyttäisi nyt siltä, että Suutari autaa joukkueen kokoamisessa kaudelle 2009-2010. Ei siinä mitään, jos yhdenkin munamiehen tai Tuomen tyylisen skouttauksen löytää, niin loistava juttu. Sitten kun vain jättäisi potut löytämättä ja keskittyisi vaikka mansikoihin.

Tare se Mestiksen Nummelin on ;)
Tuo olisi hyvä homma, uusi Lou tänne tai sitten vain pidetään vanha Lou täällä.
Joku Makway versio2 tänne kiitos niin pysyy maalinedusta Vuorisalo vapaana.
koukou on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 13:38   #20
VTVH
 
Suosikkijoukkue: KooKoo
Lainaus:
teroz kirjoitti: Näytä viesti
Tare se Mestiksen Nummelin on ;)
Ettei vaan Konttinen olisi mestiksen Tarkiainen ;)

Mielestäni ensi kauden joukkueeseen riittää yksi Tare eli jos Tarkiainen jatkaa niin Konttista ei tarvita. Jos ei jatka niin kai sinne joukkueeseen yksi Konttinen mahtuu surffailemaan. Toisaalta haluaisin ehdottomasti nähdä pakkiparin Tarkiainen-Konttinen jäällä.
VTVH on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 13:59   #21
KOOKOOBOY
 
Suosikkijoukkue: KooKoo & Pirkko Antila
Lainaus:
teroz kirjoitti: Näytä viesti
No näyttäisi nyt siltä, että Suutari autaa joukkueen kokoamisessa kaudelle 2009-2010.

Onko tuo nyt sitten tieto vai sinun omassa päässä keksitty juttu?

Jukka kyllä aivan varmasti pystyisi jälleen KooKoota auttamaankin noissa pelaaja asioissa. Kun Jukkaa olette noista pelaaja hankinnoista arvostelleet niin minun tietojen mukaan kaikki pelaaja hankinnat hyväksyy Kolek. Eli kyllä hänkin noista vastaa kuka hänen joukkueessaan pelaa. Eli jos tollasia "poutasia" pitää hankkia niin miten olisi ekana sellanen tryout eikä mitään suoraa sopimusta?
KOOKOOBOY on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 14:07   #22
Fordél
 
Suosikkijoukkue: Kom igen Ilves!
Lainaus:
KOOKOOBOY kirjoitti: Näytä viesti
Jukka kyllä aivan varmasti pystyisi jälleen KooKoota auttamaankin noissa pelaaja asioissa. Kun Jukkaa olette noista pelaaja hankinnoista arvostelleet niin minun tietojen mukaan kaikki pelaaja hankinnat hyväksyy Kolek.
Tottakai hyväksyy ja tämähän on päivän selvää. Sir Viö, Suutari ja Kolek on tuon nykyisen joukkueen kasaamisesta vastuussa. Tosin 2/3 on ainakin jo poissa KooKoon palkkalistoilta, joten sillai ovat vastuunsa jo kantaneet.

Itse en usko, että Suutari on enää mukana KooKoon toiminnassa. Mutta toisin kuin Suutari poppoineen niin toivottavasti se kuka ensi kauden joukkuetta kasaa, ymmärtää antaa arvon omille junioreille ja nuorille pelaajille sekä hankkii kaksi tarpeeksi kovaa sentteriä sekä kovuutta pakistoon. Muutenhan tuo pakka oli ihan hyvin kasassa.
__________________
Valkeakosken kaupungin slogan: "Haista vittu! Paska täällä jo haiseekin." Miika Nousiainen
Fordél on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 14:26   #23
teroz
 
Suosikkijoukkue: KooKoo, KPU, Eno Jets & Jan Lundell
Lainaus:
KOOKOOBOY kirjoitti: Näytä viesti
Onko tuo nyt sitten tieto vai sinun omassa päässä keksitty juttu?
Ei ole päässäni keksitty juttu, mutta en tämän varaan mitään isompia summia laittaisi likoon omaamillani tiedoilla. Kuitenkin tälläistä huhua on liikkeelle ja ihan pätevästä lähteestä, tiedä sitten mikä on absoluuttinen totuus. Itse pitäisi yllämainituilla lähtökohdilla tätä ihan hyvänä juttuna. Eli jos Dicky tasoisia kaappauksia löytyy yksikin ja Potun hengenheimolaisille aluksi tryout, niin ei muuta kuin hihat heilumaan.
__________________
"Joskus pitää antaakin, aina ei voi olla saajapuolella" KooKoo 2012-2013
teroz on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 14:31   #24
Fordél
 
Suosikkijoukkue: Kom igen Ilves!
Lainaus:
teroz kirjoitti: Näytä viesti
Eli jos Dicky tasoisia kaappauksia löytyy yksikin ja Potun hengenheimolaisille aluksi tryout, niin ei muuta kuin hihat heilumaan.
Potun hengenheimolaisia, oli niillä millaiset kulmakarvat tahansa, ei tarvita KooKooseen. Jos junnuista haetaan vahvistuksia, täytyy niiden olla ikäluokkansa huippua kuten vaikka Gröndahl, Virtala, Härmä tai Lajunen.
__________________
Valkeakosken kaupungin slogan: "Haista vittu! Paska täällä jo haiseekin." Miika Nousiainen
Fordél on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 13.03.2009, 16:39   #25
KPL
 
Suosikkijoukkue: KooKoo, Q
Lainaus:
VTVH kirjoitti: Näytä viesti
Mielestäni ensi kauden joukkueeseen riittää yksi Tare eli jos Tarkiainen jatkaa niin Konttista ei tarvita. Jos ei jatka niin kai sinne joukkueeseen yksi Konttinen mahtuu surffailemaan. Toisaalta haluaisin ehdottomasti nähdä pakkiparin Tarkiainen-Konttinen jäällä.
Aika eritason miehistä puhutaan kyllä tässä. Molemmille kuitenkin jatkoa mahdollisuuksien mukaan.
KPL on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vastaa viestiin

Takaisin   Jatkoajan keskustelupalsta > Kotimainen jääkiekkokeskustelu > Mestis > KooKoo

Ketjun työkalut
Näyttövalinnat



Kaikki ajat ovat aikavyöhykkeen GMT +3 aikaa. Kello on nyt 05:21.


Powered by: vBulletin Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2013, Jelsoft Enterprises Ltd.
© Jatkoaika - 2001-2008