Takaisin   Jatkoajan keskustelupalsta > Kotimainen jääkiekkokeskustelu > SM-liiga

Verkkolehden uusimmat jutut
Flyers ostaa pudotuspelisankarinsa sopimuksen ulos | 20.06. 00:08
Philadelphia Flyers ostaa Daniel Brieren sopimuksen ulos pudotuspelien...
Mikael Vuorio Lukon valmennukseen | 19.06. 21:45
Pelaajauransa vuoden 2012 kevääseen päättänyt Mikael Vuorio on...
Uusi palapeli koottavana | 19.06. 17:32
Ässien toimistolla ei voida jäädä nauttimaan mestaruudesta kovin pitkäksi...
Ässien pelaaja-arvostelut 2012-2013 | 19.06. 17:30
Porin Ässien kaudesta tuli lopulta suuri onnistuminen. Vielä...
Ahonen Kazakstaniin, myös Kazanissa suomalaisuutisia | 19.06. 16:50
Ari Ahonen vaihtaa seuraansa KHL:ssä. AK Bars Kazan uutisoi puolestaan...
KooKoo värväsi jykevän TUTO-puolustajan | 19.06. 16:05
Kouvolan KooKoo on hankkinut kovuutta puolustusosastolleen, kun riveihin...

Vastaa viestiin
 
Ketjun työkalut Näyttövalinnat
Vanha 22.11.2004, 09:24   #1
Tommy
 
Suosikkijoukkue: #17
Blues-HIFK 25.11.2004

Kehä 3 -ottelut jatkuvat.
Nyt vuorossa IFK.

En näe mitään estettä miksi Blues ei tätä ottelua voittaisi. Materiaaliero aika rankasti espoolaisille, varsinkin kun PK-seudun kolmossentteri Brett "2003-2004" Harkins on pelikiellossa kuukautiskiukkujensa vuoksi.

Bluesin ykkösketju + Ladislav Kohn liekeissä. MacLean tehnyt viidessä viimeisessä pelissä tehot 6+5, kun taas IFK:n paras Kimmo Kuhta on tehnyt yhden maalin ja puhunut neljä syöttöä itselleen.

IFK tehnyt viidessä ottelussa 11 maalia, se on vähän. Päästänyt 13 maalia, ei sekään hirveästi ole. Blues tehnyt 21 maalia ja päästänyt 12 maalia.

Niin ja tarvitseeko edes mainita että fyysisesti Blues tulee viemään tämän ottelun?

Tuskinpa kokoonpanot tulevat muuttumaan mihinkään suuntaan, pieni mahdollisuus että joku kolmikosta Hurme / Kalto / MElomo pelaa torstaina.
Tommy on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 09:49   #2
Balderis
 
Suosikkijoukkue: Hifk + Edmonton Oilers
Jihaa!! Pikkuveli voittanut pari peliä putkeen ja leijunta alkanut. Hyvä niin. Tulen paikan päälle katsomaan tuota teidän ylivertaista materiaalia ja ihmettelemään sarjasijoitustanne.

tulos 3-5
Balderis on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 11:30   #3
Nikke
 
Suosikkijoukkue: Blues
Sen verran korjauksena Tommyn ennakkoon että eikös Harks saanut ottelurangaistuksen jonka hän kärsii tiistain ottelussa? Eli olisi kokoonpanossa taas torstaina? Vai täyttyikö tuossa lisäksi kymppitili tai jotain?

Bluesilla taas samat asiat kuin Jokereita vastaan. Oksan on onnistuttava yhtä hyvin, jäähyjä on vältettävä, ylivoiman pitää toimia ja junnuketjujen pitää pystyä pelaamaan oma osuus vähintään 0-0. Näillä eväilä voitto on mahdollinen, jos Harkins on vielä poissa niin Bluesin mahdollisuudet paranevat. Toivotaan vielä että 5 päivän tauko tuo Kolanoksen luistimiin hieman lisäpotkua.
Nikke on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 11:44   #4
Daespoo
 
Suosikkijoukkue: Hameenlinna Moderators
Harkinsilla meni kympit kanssa täyteen.

Bluesilla paremmat junnut, ulkkikset, veska. HIFK:llä paremmat pakit, koutsi.

Pärssisen ja Harkinsin puute vie leijonanosan HIFK:n hyökkäysvoimasta, ainoastaan Espoolais-kasvatti Kuhta sekä Luttinen osaavat jotain kiekolla tehdä. Pirjetä aivan yössä, Ruutu ja Vopat kiekollisena mestis-tasoa. Jotta tilanne ei olisi aivan yhtä paha niin Blues tasoittaa heittämällä kentälle Elomon veljekset, mahdollisesti vahvistettuna Hurmeella ja/tai Kaltolla.

Karalahti saa isän kädestä, ankarana isänä toimii joko Haakana tai Wilson. Tai molemmat.
__________________
"Vaikka olenkin tyhmä, niin en mä noin tyhmä ole!"
Risto Dufva, Iltalehti 2.2.2010
Daespoo on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 11:50   #5
Kiekoton
 
Suosikkijoukkue: Blues Espoo
Lainaus:
Viestin lähetti Nikke
Sen verran korjauksena Tommyn ennakkoon että eikös Harks saanut ottelurangaistuksen jonka hän kärsii tiistain ottelussa?
Asia on vielä Muukkosen käsittelyssä. Ottelurangaistuksesta seuraa aina vähintään yhden ottelun pelikielto.

HIFK:lla on sitten tiistaina vielä kova ottelu Turussa. Vasta sen jälkeen nähdään ketkä ovat pelikelpoisia. Vieläkö Lundellin vire kestää Turussa vai tuleeko jo Bluesia vastaan levännyt Stathos?

Bluesin etu on kyllä tuo pieni pelitauko, kun HIFK:lla on ollut kovia vastustajia joka toinen päivä. Vielä jos Hurme saadaan jo mukaan, niin Blues on lähes parhaimmillaan.

Onhan HIFK ennakkosuosikki kaikesta huolimatta. Jos Harkins on mukana, eikä lisää pelikieltoja tai loukkaantumisia tule, luulisin HIFK:n vievän ottelun selvästi 3-2.
Kiekoton on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 12:00   #6
JHag
 
Suosikkijoukkue: HIFK, Leijonat vm. -88 ja -92
Jyrkkä huomio Pirjetästä; on ollut erinomainen, oli taaskin Jokereita vastaan. Ajelee. Kyllä. Joka ottelussa. Vaikka aktiivimuisti tämän unohtaakin...niin itse asiassa multakin ajoittain. Lisäksi Laiska ajelee aika rujostikin ja tekaisi nätin tahtomaalin sunnuntaina. En ole koskaan voinut olla pohjimmiltani pitämättä 190+ / 100+ -pelaajasta.

Liigan fyysisin joukkue saapuun toistaiseksi ainoan fyysistä vastusta antaneen Blegin vieraaksi. Tätä ennen fyysiyys 1-1 edellisissä otteluissa, Blues vei kotona, HIFK myöskin. Siltkikin niitattiin. Otteluiden numerolliset lopputulokset eivät jostain syystä muistu mieleen?
__________________
HIFK, Stadin hallitseva Suomen Mestari keväästä 2011.
JHag on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 12:16   #7
red nec
 
Suosikkijoukkue: IFK
Valitettavasti ottelu on turha IFK:n kanalta.Fyysinen peli,jota myös kirjallisesti bluusin toimesta on harrastettu ammoisista ajoin, täräyttää punanutut täysin yöhön.Kauhealla munkilla ja vääryydellä(dumarin ansiosta)IFK vie pisteet 2-5.
Ottelun parhaana palkitaan
LUTTINEN***
HAAKANA **
ALANKO *

AAMEN.
red nec on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 12:16   #8
ZOOM
 
Lainaus:
Viestin lähetti JHag
Liigan fyysisin joukkue saapuun toistaiseksi ainoan fyysistä vastusta antaneen Blegin vieraaksi. Tätä ennen fyysiyys 1-1 edellisissä otteluissa, Blues vei kotona, HIFK myöskin. Siltkikin niitattiin. Otteluiden numerolliset lopputulokset eivät jostain syystä muistu mieleen?
Miätähän sieniä se JHag on taas syönyt...
Jos tarkoitat IFK:n fyysisyydellä tätä käsille hakkaamista ja pikkusikaa, niin olet oikeassa, jos taas puhdasta taklauspeliä, niin Blues on Wilssonin verran edellä IFK:ta...

Ai, että on mukava jauhaa taas tästä FYYSISYYDESTÄ!

Blög vie pelin Määtän hattutempulla!
ZOOM on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 12:39   #9
Shayne
 
Suosikkijoukkue: Vihreäpaitainen mies & Petun pelistragedia
Kun fyysikko ja kemisti kohtaavat, niin jälkimmäiselle tulee pää kipeäksi krapulasta riippumatta. Tätä voi toki ennaltaehkäistä pitämällä kädet alhaalla taklaustilanteissa.

Ensimmäisen kappaleen pakollisen Porvoo-osuuden jälkeen tässä totean IFK:n olevan haavoittuvainen ja jatkan ongelmanratkaisua itsestäänselvillä latteuksilla päätöskappaleessa.

Hyvällä sykkeellä ja kurinalaisella pelaamisella pisteet ropisevat Bluesin plakkariin, muutoinhan meille tulee noutaja paskempiakin jengejä vastaan.

Söin muuten äsken sieniä lounaalla.
Shayne on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 12:45   #10
JHag
 
Suosikkijoukkue: HIFK, Leijonat vm. -88 ja -92
Lainaus:
Viestin lähetti ZOOM
Miätähän sieniä se JHag on taas syönyt...
Jos tarkoitat IFK:n fyysisyydellä tätä käsille hakkaamista ja pikkusikaa, niin olet oikeassa, jos taas puhdasta taklauspeliä, niin Blues on Wilssonin verran edellä IFK:ta...

Söin korvasieniä, loistavaa kamaa. Ainoastaan 2 ihmistä Suomessa on sitä mieltä, että Blues on kauden mittaan de facto jakanut enemmän puhtaita niittejä kuin HIFK. Ja kohta se toinenkin kirjoittaa tänne, sen nimi alkaa T:llä....:) Daespoo jos näin väittää, niin lähetän Nicce Hedbergin takaisin Blegiin, mulla on linja auki (faxilinja) Italiaan....

Liigan eniten taklannut pelaaja on Jere Karalahti ja arvatkaa kuka on HIFKin kolmanneksi eniten taklannut? Kakkosesta ei liene epäselvyyttä (25). Se on...nyt aaltoja (ei anttia)....Arttu Luttinen!

Mutta kuka on ottelun psyykkisin pelaaja?
__________________
HIFK, Stadin hallitseva Suomen Mestari keväästä 2011.
JHag on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 13:03   #11
Nikke
 
Suosikkijoukkue: Blues
Lainaus:
Viestin lähetti JHag
Ja kohta se toinenkin kirjoittaa tänne, sen nimi alkaa T:llä....:) Daespoo jos näin väittää, niin lähetän Nicce Hedbergin takaisin Blegiin, mulla on linja auki (faxilinja) Italiaan....
JHag penailee nyt ansiokkaasti sillä Niccehän on Suomessa. Hyvä yritys, mutta Pena Trophy tulee LänsiAuto Areenalle.

Toivottavasti laidat ryskyvät tässä pelissä puhtain taklauksin. Wilson voisi esittää samanlaisen lonkkataklauksen kuin lauantaina. Ja Pihlströmiltä odotan ns isoja pommeja.
Nikke on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 13:27   #12
Juhaht
 
Suosikkijoukkue: Kuvailemattomat linkit
Kunhan Big Daddy näyttää taas mistä kana pissii kun tilanne on käsillä, ei valittamista ole.

Mutta pelihän on vasta torstaina, ei tätä vielä jaksa pekuleerata. Määtälle silti maali.
Juhaht on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 13:48   #13
lucas
 
Suosikkijoukkue: Blues
Blues-HIFK -pelit ovat niitä eniten kutkuttavia tapahtumia kauden aikana. Ja nimenomaan Bluesin kotipelit, sillä Nordenilla blögit ovat esiintyneet poikkeuksetta hissukseen ja muniinsa kilpaa puhallellen. En tiedä miksi. Länskärillä sen sijaan on nähty (lähes) aina kunnon kahina, kun vierasjoukkue on myös omalta osaltaan pitänyt huolta pelin kuvasta. Siitä propsit HIFK:lle.

Fyysisyydestä en nyt jaksa jauhaa, dumataan sitten pelin jälkeen. Toiveena on kuitenkin molemminpuolista nassauttelua ja hyvää hämminkiä. Viime Blues-HIFK -pelistä poissa ollut Jakke on tervetullut LAA:lle, samoin kuin Jergus joka toivottavasti jaksaa tällä kerralla loppuun asti. Harksin ja Pärän poissaollessa HIFK pyrkinee oikeasti fyysiseen peliin ja sehän sopii. Game on!

Mielenkiinnolla odotan jälleen Bluesin ulkomaalaisheppujen esityksiä. Viime pelit ovat olleet todella nautittavia seurata näiden herrojen kohdalla ja sama jos jatkuu niin pinnat jäävät ilman muuta sbooseen. Parasta näissä herroissa on se, että toisin kuin eräs viimevuosina sinipaidoissa esiintynyt tähti, nämä miekkoset näyttävät olevan omimmillaan kovissa peleissä kovia joukkueita vastaan. Aseiden kahvoissa on jo lovet kaiverrettu vaikeina vieraspaikkoina tunnettujen Äijänsuon ja Raksilan kohdalle ja kotona on niistetty viimeksi Jokereita. Nyt on HIFKin vuoro. Kyllä.

Voittamalla tämän ottelun Blues on pääkaupunkiseudun rulettaja ja stadin kingi. Niin ja Korson ja Sipoon kans. Ai mut Korsohan on pääkaupunkiseutua, dämmit.

Ilmoittaudun samaan sienikerhoon Shaynen ja JHagin kanssa.
lucas on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 22.11.2004, 16:49   #14
Daespoo
 
Suosikkijoukkue: Hameenlinna Moderators
Lainaus:
Viestin lähetti JHag
Söin korvasieniä, loistavaa kamaa. Ainoastaan 2 ihmistä Suomessa on sitä mieltä, että Blues on kauden mittaan de facto jakanut enemmän puhtaita niittejä kuin HIFK.
Viddu toivottavasti et tarkottanut mua koska näin en ole sanonut missään jumaskekka!

Lainaus:
Viestin lähetti JHag
Mutta kuka on ottelun psyykkisin pelaaja?
Tuosta on paha sanoa mutta kuulin että palkinnon jakaa Hesperiankadun Antennihuolto Oy. Veikkaan silti Miika Elomoa, varsinkin jos ei pelaa.
__________________
"Vaikka olenkin tyhmä, niin en mä noin tyhmä ole!"
Risto Dufva, Iltalehti 2.2.2010
Daespoo on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 23.11.2004, 13:30   #15
JHag
 
Suosikkijoukkue: HIFK, Leijonat vm. -88 ja -92
Lainaus:
Viestin lähetti Daespoo
Viddu toivottavasti et tarkottanut mua koska näin en ole sanonut missään jumaskekka!
En, koska sun nimesi alkaa pehmeällä D:llä :). Vastuun kantaja on ZOOM. Toivotaan, että torstaina taas kolistellaan ja rytyytetään.
__________________
HIFK, Stadin hallitseva Suomen Mestari keväästä 2011.
JHag on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 23.11.2004, 13:46   #16
ZOOM
 
Lainaus:
Viestin lähetti JHag
En, koska sun nimesi alkaa pehmeällä D:llä :). Vastuun kantaja on ZOOM. Toivotaan, että torstaina taas kolistellaan ja rytyytetään.
Minkä vastuun?

Kannan työni puolesta yhtäsun toista vastuuta,mutta nyt en tiedä mistä pitäisi huolta ottaa?

Juu... Karalahti on FYYSINEN pelaaja... so?Siinäpä ne sitten ovatkin...=)

Psyykkisin pelaaja on ehdottomasti Bluesin Jaroslav Bednar...
ZOOM on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 23.11.2004, 14:43   #17
Alamummo
 
Suosikkijoukkue: HIFK
Re: Blues-HIFK 25.11.2004

Jaahas... pitäisiköhän sitä valua Epsooseen katsomaan tämäkin matsi. En ole varmasti viimeiseen kolmeen - neljään vuoteen nähnyt yhtään HIFK-Blues tai vice versa matsia, jonka hifki olisi hävinnyt. Ja pisteet olisivat pojille tarpeen...
__________________
2011 & 2011
Alamummo on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 11:24   #18
Tommy
 
Suosikkijoukkue: #17
– Torstaina on erittäin fyysinen peli tiedossa. Blues ja HIFK ovat kaksi joukkuetta, jotka tykkäävät hiukan kukkoillakin jäällä.

Tälläistä sanoo Toni Söderholm.

Kovat odotukset ainakin meikän suhteen pelin fyysisyydestä. Rehellisesti sanottuna sanon että vastakkain on SM-liigan kaksi fyysisintä joukkuetta.

Tulisi nyt kerrankin IFK-fanitkin Jatkoajasta katsomaan ottelua, liput ovat halvat ja halli on lähellä. Varmasti hyvä peli tiedossa.
Tommy on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 13:18   #19
tant gredulin
 
Suosikkijoukkue: HIFK
Tullaan, tullaan. Odotan Kolanosin näkemistä. Elomot olen nähnyt, eikä tilanne ole korjaantunut kokonaan vieläkään. Yhä on vaikeuksia yksin pimeällä kujalla.

Psykofyysinen suosikkipelaajani, Roman Vopat, on vertymään päin. Saattaa kaikenlaista fakkia lennellä - äitifakkia, triplefakkia, ja ihan yksinkertaistakin fakkia - tällä kertaa teillä on joku kuulollakin?
__________________
That's what she said.
tant gredulin on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 13:23   #20
Kiekoton
 
Suosikkijoukkue: Blues Espoo
Harkins sitten poissa tästäkin matsista. Tällä kertaa Muukkosella aika raudanlujat perustelut.

Kukapa olisi uskonut kuukausi sitten, että vastakkain ovat kaksi viime aikojen parasta joukkuetta (Jokerien lisäksi)! Bluesin kannattajana ei kuitenkaan kannata turhia alkaa uhoamaan, senverran hyvässä putkessa HIFK menee. Varsinkin Lundellin maali-per-peli-putki alkaa kyllä olla lähellä päättymistään. Blues on viimeksi jäänyt yhteen maaliin kuukausi sitten.

Bluesin teemana voisi olla vaikka "Lundellille kyytiä". Jos mennään pelättyä alle kahdenkymmenen laukauksen vauhtia, on HIFK vahvoilla.
Kiekoton on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 13:25   #21
Juhaht
 
Suosikkijoukkue: Kuvailemattomat linkit
Lainaus:
Viestin lähetti tant gredulin
Psykofyysinen suosikkipelaajani, Roman Vopat, on vertymään päin. Saattaa kaikenlaista fakkia lennellä - äitifakkia, triplefakkia, ja ihan yksinkertaistakin fakkia - tällä kertaa teillä on joku kuulollakin?
Edellisessä meillä pelatussa kohtaamisessahan Wilsonilla oli asiaa Vopatille sen sandwich-taklauksen, jossa väliin jäi Lehtinen, jälkeen. Eipä siitä sen kummempaa sitten kuitenkaan tullut ja miehet jäivät hyvässä hengessä naureskelemaan matsin jälkeen jäälle. Mutta mikäs siinä, olisihan se hauskaa nähdä viihdettä tälläkin osa-alueella...
Juhaht on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 13:43   #22
Davey
 
Suosikkijoukkue: HIFK
Niin tässä ottelussahan Kohnin on hankittava pelikieltoa esim. tappelemalla jonkun kevyemmän tason fighterin kanssa tyyliin Ruutu, Vopat jne.

Sillä lauantaina olisi edessä elämäntapa tappelijan Jari Korpisalon kohtaaminen!
Korppi on pistänyt Kohnin nimen ja numeron muistiin, mutta muistaako hän ne vielä.

Lähinnä tässä naurattaa siilitukkasen Porilaisen pullistelu mediassa. Pelinumero on sama kuin itellä ja nimessä on tasan 4 kirjainta, jännitys tiivistyy muistaako korppi?


Tästä Blues-Hifk pelistä sen verran, että toiveissa olis joku 1-4 vierasvoitto, mutta todellisuus on tyyliin 2-1 rankkareilla bluesille ja lopulta peli päättyy Bluesin 4-1 voittoon. No tiukka peli tiedossa, molemmat ovat pelanneet suht tasasesti viimeaikoina.
__________________
Tänään esiintyy ISO D(avey) Isoilla kamoilla!
Davey on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 15:16   #23
Kiekoton
 
Suosikkijoukkue: Blues Espoo
Hyviä uutisia kaikille niin Bluesin kuin HIFK:n kannattajille: Markku Hurme palaa ottelussa kaukaloon.
Jokohan kolmosketjukin alkaisi toimia?
Ja tietenkin Kiuru lupailee Bluesin nettisivujen ennakossa "fyysistä peliä".
Kiekoton on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 15:30   #24
Frankie
 
Suosikkijoukkue: HIFK, Philadelphia Flyers, Nashville Predators
Mielenkiintoista nähdä kenet Ara laittaa maaliin. Lundell on ollut viime aikoina hyvässä vireessä, mutta Lundellin pelit Bluesia vastaan ovat olleet surkeita.
__________________
" HIFK ei ole ymmärtänyt tai halunnut ymmärtää toimintansa vahingollista merkitystä koko Suomen jääkiekolle." Tamhockey 28.11.2009
Frankie on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vanha 24.11.2004, 15:51   #25
scholl
 
Suosikkijoukkue: Matikainen joutui Siperiaan!
Lainaus:
Viestin lähetti Kiekoton
Harkins sitten poissa tästäkin matsista. Tällä kertaa Muukkosella aika raudanlujat perustelut.
painavat, 550 gramman perustelut tosiaankin. Bluesin tai Kespoon oma mies teki ratkaisun. Hienoa, matsissa Muukkoselle ilmaiset HK:n nakit.

Lainaus:
Viestin lähetti Kiekoton
Bluesin teemana voisi olla vaikka "Lundellille kyytiä". Jos mennään pelättyä alle kahdenkymmenen laukauksen vauhtia, on HIFK vahvoilla.
Jos Jannelle menee helppoja alussa kuten Ilmalassa niin ei hyvää nouse, mutta jos pääsee hyvään torjuntavireeseen niin tulee pongot himaan. Tämä on vähän riskaabeli tilanne nyt sinänsä, että pitää toisaalta miettiä, kuinka paljon pelejä Jannelle kannattaa antaa, ettei pelaa liikaa ja toisaalta, että Stathos pysyy jonkinlaisessa vireessä, jos häntä ei nyt myydä jonnekin. Kuitenkin voittava maalivahti, joka päästänyt vain 1 maalin per peli, kannattaisi periaatteessa pitää maalin suulla. Nyt ollaan viiden vierasmatsin putkessa, mutta pelejä toki vain 2-3 per viikko. Ehkä Ara laittaa vielä Bluesmatsiin Jannen ja Lahdessa lähdetään Stathosilla.
__________________
"Summanen ei lähde mihinkään" -Tom Tom 11.4.13
scholl on offline-tilassa   Vastaa lainauksen kanssa
Vastaa viestiin

Takaisin   Jatkoajan keskustelupalsta > Kotimainen jääkiekkokeskustelu > SM-liiga

Ketjun työkalut
Näyttövalinnat



Kaikki ajat ovat aikavyöhykkeen GMT +3 aikaa. Kello on nyt 03:57.


Powered by: vBulletin Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2013, Jelsoft Enterprises Ltd.
© Jatkoaika - 2001-2013