PDA

View Full Version : Urheiluruutu p***ele!!


D mies
01.02.2001, 13:07
Ei taaskaan Mestis-tuloksia Urheiluruudussa! Tämä on ollut ruudun linja arkikierroksilla. Sen sijaan minuuttiikaupalla NBA-korista ja kotimaisenkin \"neekeripallon\" tulokset varmuuden vuoksi kahteen kertaan!!
<BR>
<BR>Ymmärrän kyllä ajan rajallisuuden, mutta tulosten kertomiseen menee noin puoli minuuttia aikaa. Kysymys onkin nähdäkseni enemmän tahdosta - ja lajien ja sarjojen priorisoinnista. Helsingissä ei Mestistä pidetä yhtään minään, se on huomattu. Toivottavasti YLEllä tajuttaisiin Mestiksen kuitenkin olevan puolen Suomen sarja, maan suosituimmassa lajissa.
<BR>
<BR>Vihaksi pistää nimimerkin \"ei vieläkään teksti-tv:tä\".

MM
01.02.2001, 17:17
Kun mestistä oltiin laittamassa pydeen, mielestäni esillä oli asia, että yhteistyötä yritettäisiin tehdä jonkun televisiokanavan kanssa.
<BR>
<BR>Mestiksen profiilin kohottamiseksi ajatus on edelleen harkitsemisen arvoinen: viikottainen makasiiniohjelma mestiksestä ottelutuloksineen, taustoineen, pelaajaesittelyineen... \"Mestis Weekly\".
<BR>
<BR>Nyt siis yhteyksiä valtakunnallisiin televisioyhtiöihin ja tuleviin digikanaviin.