PDA

View Full Version : Uusia käryjä!?!


JypFabu
27.02.2001, 13:36
Norjasta kulkeutuneen huhun mukaan wadan testissä on tullut kaksi lisäkäryä mieshiihtäjä ja naishiihtäjä.
<BR>
<BR>Viime aikoina norja on tuntunut olevan nopein ja luotettavin uutisoija,joten...

Kaivanto
27.02.2001, 14:03
Mistä kuulit? Eli osaatko tai osaako kukaan muu nimetä mitään edes puolivirallista tahoa, esim. norjalaista saittia, missä tuollaista kerrottaisiin? Itse olen törmännyt huhuun nettipalstoilla, se tosin usein kuuluu huhun luonteeseen.

JypFabu
27.02.2001, 14:13
Ei kai se tässä vaiheessa voi ns.virallista uutista olla.Joku taho on vuotanut tietoa sinne tänne,mutta oletan,että se on norskien perinne,niinhän se kävi kisojenkin aikana,ja hyvin piti kutinsa.

Kunze
27.02.2001, 14:40
Norjan yle www.nrk.no ja iltasanomia vastaava vg-lehti www.vg.no/sport
<BR>

Kaivanto
27.02.2001, 15:04
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Quote:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
<BR>2001-02-27 14:40, Kunze kirjoitti:
<BR>
<BR>Norjan yle www.nrk.no ja iltasanomia vastaava vg-lehti www.vg.no/sport
<BR>
<BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
<BR>
<BR>Juu kiitos vaan, tuolla nrk:n sivuilla kävin jo aiemmin mutten löytänyt mitään aiheeseen liittyvää. Tai herranjumala sentään toki aiheeseen liittyvää, mutten tässä haettua uutista. Kävin nyt toistamiseen nrk:ssa ja VeeGeessäkin, mutten löytänyt etsimääni.
<BR>
<BR>Eli tarkoititko että noista linkeistä pitäisi löytyä tähän asiaan valoa juuri nyt, vai että sieltä löytyy joskus tulevaisuudessa jos on löytyäkseen.

Kunze
27.02.2001, 17:00
Joo, eihän siellä tosiaan ollut kyseistä uutista, mutta muuten tuntuvat olevan ainakin pari tuntia suomen aikaa edellä uutisoinnissaan. Samaiselta alueelta löytyy mielenkiintoinen keskustelualue: <a href="http://klikk.vg.no/diskusjon/servlet/showgroup?id=4" target="_blank" target="_new">http://klikk.vg.no/diskusjon/servlet/showgroup?id=4</a>